EN|RU|UK
 Політика України
  38545  267

 Тимошенко: Антикорупційний суд зможе працювати, тільки якщо буде незалежним від президента

Вищий антикорупційний суд повноцінно зможе працювати тільки в тому випадку, якщо буде незалежним від президента і його корупційного оточення.

Про це лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко написала у Фейсбуці.

За її словами, відповідний законопроект Порошенка, який був внесений до Верховної Ради, не забезпечував незалежності Антикорупційного суду від нього особисто.

"Навпаки, він створював механізми впливу з боку президента на формування і функціонування такого суду. Саме тому ми цей закон критикували і внесли відповідні поправки, які відповідають вимогам Венеціанської комісії. Жодна з моїх поправок не була підтримана пропорошенківською більшістю в парламенті. Ми до останнього боролися, щоб перед фінальним голосуванням остаточна редакція законопроекту з усіма правками була спрямована на експертизу до Венеціанської комісії. Втім, президентська більшість, залишивши в законопроекті залежність суду від Порошенка, поставила закон на голосування", - сказала політик.

Як зазначила Тимошенко, у фракції була дилема: голосувати чи не голосувати за цей нікчемний закон у редакції президента.

"Ми, як і інші демократичні сили у Верховній Раді, ухвалили рішення голосувати "за" з таких причин: очевидно, що закон про Антикорупційний суд міг бути ухвалений або в редакції Порошенка, або взагалі не ухвалений. А в Україні Антикорупційний суд потрібен як важливий елемент боротьби з корупцією. у нас є надія, що, об'єднавши зусилля демократичних політиків, громадянського суспільства і наших міжнародних партнерів, ми зможемо обмежити вплив Порошенка на формування Антикорупційного суду в ручному режимі, усупереч ухваленому закону", - зазначила парламентарій.

Вона звернулася до громадських організацій з проханням допомагати здійснювати моніторинг виконання цього закону, а також здійснювати контроль за проведенням конкурсу до Вищого антикорупційного суду з метою забезпечення реальної незалежності цього органу.

Юлія Тимошенко також звернула увагу на те, що президент знову перетворив потрібну, назрілу проблему створення Антикорупційного суду на свій безмежний піар.

"Ухвалений сьогодні закон про Антикорупційний суд - це такий же фейк, як і фейковий реформа судочинства, фейкова реформа охорони здоров'я, фейкова пенсійна реформа. Наше спільне завдання - не дати Порошенку і його оточенню шансів використовувати Антикорупційний суд у своїх інтересах і створити з нього чергове "потьомкінське село", - додала голова партії "Батьківщина".

Тимошенко: Антикорупційний суд зможе працювати, тільки якщо буде незалежним від президента 01

Рhoto by Alexander Prokopenko

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3070367
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
 
 
 
 
 
 вгору