EN|RU|UK
 Суспільство
  6195  22

 Адвокати сімей Небесної Сотні хочуть долучити до матеріалів справи про розстріли активістів Майдану цифрову реконструкцію подій американських експертів

Адвокати сімей Небесної Сотні хочуть долучити до матеріалів справи про вбивства активістів Революції Гідності 20 лютого 2014 року цифрову реконструкцію подій цього дня, яку спільно здійснили науковий центр з прав людини Університету Карнегі-Меллона та американська компанія Situ Research за підтримки Міжнародного фонду "Відродження".

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

На підставі наданих адвокатами потерпілих майже 65 годин відео, 2D-плану Києва, 3D-точкової хмари місця подій і протоколів патологоанатомічних досліджень західні фахівці реконструювали події, які 20 лютого привели до загибелі 3 протестувальників: Ігоря Дмитріва, Андрія Дігдаловича і Юрія Паращука.

"Було опубліковано велику кількість відео про події 20 лютого, але звести їх в одну доказову базу, і на підставі інших доказів і матеріалів, які були зібрані в результаті розслідування, встановити скоєння злочину для нас було надзвичайно важливо", - зазначив на прес-конференції в четвер адвокат сімей Небесної сотні Павло Дикань.

Адвокат сімей Небесної сотні Олександра Яценко підкреслила, що така реконструкція є вкрай важливим доказом, що підтверджує, що жертви дістали смертельні поранення "саме з того сектору, де перебували правоохоронці".

Також вона вказала, що в Україні раніше не було таких масових злочинів, і Кримінальний процесуальний кодекс не прописував багато моментів, як, наприклад, можливість залучення як експерта іноземця.

"Ми не говоримо про те, що це висновок експертів. Це висновок фахівців. Як його розглядатиме суд, як пряме підтвердження або як непряме, - це вже питання до суду. Ми вважаємо, що цей висновок в сукупності з іншими дає нам можливість, як представникам потерпілих, в цих трьох справах підтримувати обвинувачення проти 5 осіб, які перебувають під вартою (5 екс-"беркутівців" у Святошинському районному суді Києва)", - пояснила вона.

О. Яценко зазначив, що адвокати сімей потерпілих зі свого боку спробують виконати всі процесуальні процедури, щоб поставити це питання перед судом. "Ми відкрили всі матеріали стороні захисту. Я наперед не можу знати, яке буде рішення суду, але ми дуже сподіваємося, що ця робота буде долучена до матеріалів справи", - сказала вона.

Як відомо, в Святошинському суді Києва з лютого 2016 року розглядається справа за обвинуваченням 5 колишніх співробітників спецпідрозділу МВС "Беркут" Павла Аброськіна, Сергія Зінченка, Олександра Маринченка, Сергія Тамтури та Олега Янишевського у вбивстві 48 активістів Майдану.

Зазначимо, що в Україні вже створено фільм-реконструкцію "Висота "Жовтневий"" про розстріл активістів Майдану 20 лютого 2014 року.

Раніше Генеральний прокурор Юрій Луценко підписав подання Президенту Петру Порошенку для нагородження керівника лабораторії реконструкції подій Jus Talionis за відеороботу "Висота "Жовтневий"" про розстріл активістів Майдану 20 лютого 2014 року, яка, за його словами, дуже допомогла слідству, а також публічно подякував Юрію Бутусову і "Цензор.НЕТ" за роботу над матеріалом.

У 2015 році за підтримки "Цензор.НЕТ" Лабораторія реконструкції подій Jus Talionis створила фільм-реконструкцію "Висота "Жовтневий"" про розстріл активістів Майдану 20 лютого 2014 року. Пізніше відеоробота була доповнена та опублікована на Цензор.НЕТ 20 лютого 2017 року.

Зокрема реконструктори відео провели посекундну і покадрову відеореконструкцію щодо подій на Майдані 20 лютого 2014 року з 06:00 до 12:00. Також окремо взятий епізод вбивства активіста Володимира Мельничука (39 років, загинув 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській від снайперської кулі. - Ред.) о 17:00.

Завдяки цій роботі можна відстежити будь-кого, хто ідентифікований хоча б на одному кадрі або фото, а також можна побачити, що відбувалося у всіх куточках Майдану Незалежності і вул. Інститутської в один і той же момент часу, а головне - ці результати дають можливість кожному робити висновки про розвиток подій і тих, хто стріляв.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3070325
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору