EN|RU|UK
 Політика України
  15407  75

 Прошу вибачення за невдало підібрані слова: вони були спрямовані на переконання членів Рахункової палати в необхідності підтримки тяжкохворих пацієнтів, - Лінчевський

Зараз відбувається засідання дисциплінарної комісії зі здійснення дисциплінарного провадження стосовно заступника міністра охорони здоров'я України Олександра Лінчевського.

На цей момент комісія проводить розгляд цього питання в закритому режимі для винесення остаточного рішення, передає Цензор.НЕТ із посиланням на трансляцію НАДС.

Перед цим Лінчевський і в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун дали свої пояснення щодо ситуації, що склалася і дали відповіді на запитання членів комісії.

"Йдеться про те, що навіть в разі тяжких захворювань, навіть коли лікування за кордоном продовжує життя або покращує якість життя пацієнта, таке лікування, така програма має існувати. Ми боремося не за відсоток. Ми боремося за порятунок життя. За продовження життя" , - заявив Лінчевський.

"Інтонаційно малося на увазі: навіть якщо лікування тільки подовжує життя, його треба проводити. Навіть якщо лікування покращує якість життя, незважаючи ні на які гроші, це лікування має існувати. Навіть якщо вказані ці 25%, ця програма повинна існувати", - додав він.

"Мій виступ був спрямований на захист і підтримку програми лікування за кордоном. Я прошу вибачення за невдало підібрані слова, які викликали занепокоєння у пацієнтів. Але ці слова, ці гіперболи, ці риторичні запитання були спрямовані на переконання членів Рахункової палати в необхідності підтримки тяжкохворих пацієнтів, якою б дорогою ця підтримка не була. Ефективність таких програм не може рахуватися сухими канцелярськими відсотками. Потрібно враховувати кожне життя. Програма продовжує працювати. Вчора ми ухвалили рішення про відправку за кордон ще 29 пацієнтів. Також міністерство працює для того, щоб це лікування було доступно в Україні", - резюмував Лінчевський.

Як повідомлялося, в понеділок кілька парламентських фракцій заявили про неприпустимість заяв О.Лінчевського щодо лікування онкохворих за кордоном і зажадали його відставки. Йшлося, зокрема, про деякі фрази зі стенограми виступу О.Лінчевського.

"Що стосується ефективності, що стосується нерезультативності та неекономно використання коштів. У сухому залишку 25% пацієнтів, власне, вмирають, тобто кожен четвертий лікується за кордоном неефективно. Друзі, колеги, це рак. Вони всі помруть. Вони всі помруть, без варіантів. І ефективність цієї програми - нуль відсотків. Ті проблеми, тобто ті онкологічні захворювання, власне, які потребують трансплантації кісткового мозку, вони закінчуються смертю рано чи пізно. Трансплантація нирки, трансплантація серця - вона не подовжує життя невизначено довго. Ми даємо шанс людині пожити ще трохи, пожити довше. 75% пацієнтів прожили один рік, два роки, три роки, п'ять років. Ну хтось дійсно живе довше в окремих випадках. Знову-таки у цього питання немає красивого рішення. Боротьбою, трансплантацією кісткового мозку або трансплантацією органів ми продовжуємо життя людині на деякий час. Ми не ліквідуємо проблему в принципі", - заявив Лінчевський на засіданні Рахункової палати.

У відповідь на це О.Лінчевський заявив про спотворення в ЗМІ і соцмережах його зауважень з приводу ефективності програми лікування українських громадян за кордоном і підкреслив, що його слова були вирвані з контексту. За його словами, одним із закидів МОЗ з боку Рахункової палати було неефективне використання коштів, а також те, що 25% пацієнтів, що відправляються на лікування за кордон, згодом вмирають. "Наша позиція ... незалежно від біології захворювання, незалежно від тяжкості захворювання, навіть якщо запропоноване лікування може лише полегшити захворювання або продовжити життя, навіть якщо біологічно це неможливо, необхідно використовувати всі шанси, кожну найменшу надію", - уточнив заступник міністра.

О.Лінчевський також зазначив, що за останні два роки кількість пацієнтів, відправлених на лікування за кордон, перевищує їх кількість за останні роки існування програми.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3070277
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору