EN|RU|UK
 Політика України
  14348  38

 Рада призначила Василенка на посаду аудитора НАБУ

Верховна Рада України призначила доктора юридичних наук, правозахисника, колишнього суддю Міжнародного кримінального трибуналу ООН (2001-2005) Володимира Василенка на посаду аудитора Національного антикорупційного бюро України (НАБУ).

Як повідомляє Цензор.НЕТ, за його кандидатуру проголосували 289 народних депутатів.

До цього під час рейтингового голосування Володимира Василенка підтримали 276 депутатів, за Томаса Фаєрстоуна проголосували 208 депутатів.

Як повідомлялося, 21 березня 2017 року Верховна Рада не змогла делегувати Найджела Брауна за своєю квотою до складу комісії з аудиту НАБУ (за нього проголосували 200 парламентарів за мінімально необхідних 226).

12 липня комітет Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції рекомендував на розгляд парламенту чотирьох кандидатів на посаду аудитора НАБУ. Ними стали: професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Олександра Яновська, за яку віддали 13 голосів, адвокат з США Марта Борщ, прокурор з Іспанії Карлос Кастресана і адвокат і професор Академії адвокатури Сергій Гончаренко, за кожного з яких члени комітету віддали по 9 голосів.

13 липня народні депутати відмовилися затвердити будь-кого з цих кандидатів.

За підсумками рейтингового голосування найбільше голосів набрала кандидатура професора Київського національного університету імені Тараса Шевченка Олександри Яновської (207 - "за").

Голова Верховної Ради Андрій Парубій виніс її кандидатуру на затвердження. За призначення О.Яновської аудитором НАБУ проголосували 216 народних депутатів за 226 мінімально необхідних голосів.

Читайте: У новому конкурсі на посаду аудитора НАБУ хочуть взяти участь 5 осіб: 2 пенсіонери, правозахисник, адвокат з Ізраїлю та екс-прокурор США, - ЦПК. ПЕРЕЛІК

7 лютого 2018 року антикорупційний комітет парламенту звернувся до спікера А.Парубія з проханням винести на голосування в сесійний зал кандидатури на посаду незалежного аудитора НАБУ Марту Борщ, Карлоса Кастресана і Сергія Гончаренка.

Пізніше стало відомо, що американський прокурор М.Борщ (Martha Boersch) зняла свою кандидатуру на посаду аудитора НАБУ. За інформацією ЗМІ, аналогічну відмову зробив професор Академії адвокатури С.Гончаренко. Таким чином, єдиним кандидатом на посаду аудитора НАБУ залишився колишній прокурор Іспанії К.Кастресана.

Однак у квітні 2018 року Комітет оголосив новий конкурс з відбору аудитора, 5 претендентів подали свої документи для участі в конкурсі.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3070272
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору