EN|RU|UK
 Політика України
  9019  27

 Найближчим часом РНБО ухвалить рішення щодо лібералізації зовнішньоекономічної діяльності для вітчизняних компаній-виробників озброєння, - Турчинов. ВIДЕО

Рада національної безпеки і оборони України планує найближчим часом ухвалити рішення щодо лібералізації зовнішньоекономічної діяльності для вітчизняних компаній-виробників озброєння.

Про це заявив Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов, виступаючи на ІХ Національному експертному форумі в Києві, повідомили Цензор.НЕТ у прес-службі РНБО.

Секретар РНБО України повідомив, що частка приватного сектору в загальних обсягах виробництва озброєнь постійно збільшується, і зараз "понад 50% Державного оборонного замовлення виконують приватні компанії".

"РНБО готує найближчим часом рішення щодо лібералізації зовнішньоекономічної діяльності. Воно передбачає дозвіл на прямий експорт власної продукції без посередництва державних спеціалізованих компаній усім виробникам військової техніки і зброї незалежно від того, належать вони до державного сектору або приватного. Ми дозволимо імпорт продукції військового призначення для власних потреб виробників військової техніки та зброї, а також імпорт для недержавних підприємств, що мають прямі дилерські угоди з закордонними виробниками озброєнь, - сказав він. - Знімаємо всі обмеження щодо прямих контрактів для наших силових міністерств щодо закупівлі зброї за кордоном, коли вітчизняний виробник не може задовольнити ці потреби".

"Це дуже серйозний крок, який значно зміцнить нашу оборонну спроможність і дасть потужний поштовх розвитку оборонної промисловості", - зазначив О. Турчинов. "Лібералізація - необхідний тренд для розвитку ОПК. Але лібералізація зовнішньоекономічної діяльності не передбачає зменшення жорсткого експортного контролю і відповідності наших дій усім міжнародним угодам, які підписала Україна", - наголосив він.

"Ми також готові ініціювати перед парламентом зняття обмежень щодо приватизації та залучення інвестицій до наших державних оборонних підприємств, і зацікавлені, щоб інвесторами були, у першу чергу, представники наших стратегічних партнерів - країн-членів НАТО", - резюмував Секретар РНБО України.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3070263
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору