EN|RU|UK
 Політика України
  3937  18

 ГПУ зібрала докази на захист восьми українських воїнів, яким "шиє" справу Слідком РФ, - Лисенко

Генеральна прокуратура України зібрала докази, що свідчать про невинуватість восьми українських військових у злочинах, інкримінованих їм Слідчим комітетом Російської Федерації.

Як передає Цензор.НЕТ, про це повідомив на сторінці в Facebook прес-секретар Генпрокуратури Андрій Лисенко.

Зазначається, що Управління з розслідування злочинів, вчинених на тимчасово окупованих територіях, Генеральної прокуратури України здійснює досудове розслідування та процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом сприяння СК РФ терористичним організаціям "ДНР" та "ЛНР" шляхом притягнення завідомо невинних громадян України до кримінальної відповідальності та жорстокого поводження з ними.

"Наразі встановлено, що у травні-червні 2014 року в структурі центрального апарату СК РФ створено управління з розслідування злочинів, пов’язаних із застосуванням заборонених засобів та методів ведення війни. Метою діяльності цього управління, як вбачається з офіційного сайту установи, є притягнення українських військових до кримінальної відповідальності за нібито вчинені ними злочини стосовно мирних громадян", - йдеться в повідомленні.

У ГПУ вважають, що створення цього підрозділу в структурі СК РФ і необґрунтоване порушення ними кримінальних справ направлено на сприяння терористичним організаціям "ДНР" та "ЛНР" у їхній злочинній діяльності, а також дискредитацію українських військових.

"Водночас завдяки плідній співпраці між Міністерством оборони України, Генеральним штабом Збройних сил України та Генеральною прокуратурою України наразі додатково здобуто беззаперечні докази безпідставності висунутих обвинувачень стосовно 8 чинних та колишніх командирів бригад Збройних сил України, більшість з яких взагалі не перебувала в зоні проведення АТО в інкримінований СК РФ їм період", - зазначають у ГПУ.

У зв’язку з цим управління з розслідування злочинів, вчинених на тимчасово окупованих територіях, Генеральної прокуратури України ухвалило процесуальне рішення щодо невинуватості зазначених 8 українських військовослужбовців.

Загалом від початку роботи в цьому напрямі вже ухвалено рішення стосовно 17 осіб.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3070233
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору