EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  29042  167

 До Конгресу США внесли резолюцію про порушення РФ міжнародних норм напередодні Чемпіонату світу з футболу

Члени Палати представників Конгресу США - республіканка з Флориди Ілеана Рос-Лехтінен і демократка з Огайо Марсі Каптур - внесли на розгляд спільну двопартійну резолюцію щодо Росії. У ній засуджуються порушення міжнародних законів і відхід від цінностей ФІФА (Міжнародної Федерації футболу) напередодні Чемпіонату світу з футболу, який відбудеться в Російській Федерації.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє "Голос Америки".

До зазначених фактів порушень, внесених до резолюції, увійшли насильницьке вторгнення в Україну; добре задокументовані випадки порушення прав людини; арешт і відправка в тюрму політичних активістів і журналістів.

"У міру того, як увага всього світу звертається до чемпіонату в Росії, який має зібрати мільярди глядачів на всій планеті, наша резолюція чітко демонструє, що Конгрес не забув здійснювану Росією тривалу кампанію дезінформації, втручання у вибори, нехтування прав людини і насильство в різних точках світу, - наводяться в прес-релізі слова конгресвумен Каптур. - Ми зобов'язані об'єднатися проти сил тиранії та не підривати ефективність глобальних санкцій щодо Росії за допомогою напливу туристів, який, найімовірніше, піде на користь лише багатим олігархам - друзям Путіна".

"Я з гордістю приєднуюся до мого друга і колеги, Марсі Каптур, вносячи на розгляд цю резолюцію, - продовжує цю думку цитата із заяви когресвумен Рос-Лехтінен. - У той момент, коли увага світу буде сфокусована на Росії, нам потрібно постаратися обов'язково зробити так, щоб режим Путіна відповідав (за свої дії), і закликати ФІФА змінити свої правила, щоб диктатори більше не могли удостоюватися проведення престижних заходів, які створюють для їхніх клептократичних режимів видимість законності".

Ініціативу обох жінок-політиків підтримав член комітету нижньої палати з міжнародних справ, конгресмен-демократ Еліот Енгел. "Коли йдеться про наше загальне враження від найпопулярнішого в світі виду спорту, - зазначено в заяві конгресмена Енгела, - ми можемо зробити набагато більше, ніж винагороджувати небезпечну і безвідповідальну поведінку (влади) Росії у вигляді надання їм честі стати господарями чемпіонату світу. Ця двопартійна резолюція чітко дає зрозуміти, що насильницькі та агресивні дії Росії не будуть забуті або прикрашені. Світова спільнота має протидіяти Путіну та його поплічникам".

Пізніше в посольстві України в США підтвердили, що зазначена двопартійна резолюція засуджує проведення в РФ Чемпіонату світу з футболу.

"У документі, представленому групою конгресменів на чолі зі Співголовою Конгресового українського кокусу Марсі Каптур та членом Комітету закордонних справ Палати представників Еліаною Рос-Летінен, засуджуються порушення Росією міжнародного права, зокрема тривалі дестабілізуючі дії Кремля в Україні та регіоні, а також цінностей, на яких заснована ФІФА.

Конгресмени нагадують про те, що російська агресія і тривала незаконна окупація частин території України призвели до загибелі понад 10 тис. осіб, спричинили 1,6 млн внутрішньо переміщених осіб та утиски кримських татар як корінного населення", - йдеться в повідомленні.

У резолюції наголошується, що Сполучені Штати та міжнародна спільнота мусять продовжувати робити так, щоб Росія відповіла за свої вчинки і зазнала покарання за порушення міжнародного права, а також вживати заходів для попередження подальших дестабілізуючих дій Кремля.

"Американські законодавці, зокрема, закликають Міжнародну федерацію футболу надати детальні публічні роз’яснення, чому вона продовжує планувати проведення Чемпіонату світу з футболу в Росії, беручи до уваги те, що РФ залишається під міжнародними санкціями за тривалу агресію проти України та незаконну окупацію Криму", - додали в посольстві.

До Конгресу США внесли резолюцію про порушення РФ міжнародних норм напередодні Чемпіонату світу з футболу 01

Нагадаємо, ЧС з футболу 2018 відбудеться в Росії з 15 червня по 14 липня.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3070183
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору