EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  6201  25

 Співвласники будинків тепер мають право самостійно встановлювати лічильники теплової енергії та водопостачання, - Зубко

Уряд затвердив вимоги та механізм інформування власників будинків про встановлення вузлів комерційного обліку (лічильників) теплової енергії та водопостачання.

Як пише Цензор.НЕТ із посиланням на Урядовий портал, віце-прем'єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко, коментуючи відповідну постанову Кабміну, повідомив, що співвласникам надається право самостійно встановлювати прилади обліку і будь-якого узгодження від монопольних компаній для цього не потрібно. Це прискорить процес встановлення засобів обліку, які в подальшому сприятимуть економії споживання енергоресурсів та водопостачання, вважають в уряді

Постанова важлива для реалізації Закону України "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання".

Повідомлення щодо встановлення лічильника доводиться до відома власників будинку шляхом розміщення інформації на офіційному веб-сайті оператора зовнішніх інженерних мереж. У разі його відсутності, на офіційному порталі органу місцевого самоврядування та інформаційних стендах у під’їздах будинків. Порядок інформування визначає терміни встановлення, вартість лічильника та передбачені проектні роботи.

Мета ЗУ "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання" - перехід на 100% облік споживання теплової енергії, гарячої та питної води за допомогою лічильників, що вже не дозволить перекладати на українські родини наднормативні втрати монополістів і закладе принцип, згідно з яким кожен оплачуватиме тільки ті обсяги комунальних послуг, які він фактично спожив, нагадують у Кабміні.

Нагадаємо, 22 червня 2017 року Верховна Рада на засіданні ухвалила в цілому закон про комерційний облік комунальних послуг, яким передбачається встановлення в будинках лічильників тепла та води.

28 липня президент України Петро Порошенко підписав цей закон. 1 серпня закон було опубліковано в офіційній газеті Верховної Ради "Голос України", а 2 серпня він набув чинності.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3070176
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору