EN|RU|UK
 Політика України
  21493  136

 Історія з Лінчевським коли-небудь увійде в підручники як приклад інформаційної атаки з використанням маніпуляцій і брехні, - Супрун

Історія зі звітом Рахункової палати за програмою "Лікування громадян України за кордоном" і Олександром Лінчевським коли-небудь увійде в підручники як прекрасний приклад інформаційної атаки з використанням маніпуляцій і брехні.

Про це написала на своїй facebook-сторінці виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, передає Цензор.НЕТ.

"Коли ми намагаємося оцінити ефективність програми лікування за кордоном, то змушені говорити мовою цифр - скільки грошей було витрачено на лікування людини, скільки часу вона прожила після цього, скільки всього людей ми змогли врятувати за ці кошти щороку - за цими цифрами стоять людські життя.

Чи правильно вважати програму неефективною, якщо ці люди не змогли повністю одужати, прожили рік, два, п’ять після операції? Думаю, що ні. Думаю, ніхто б не назвав неефективним використанням коштів шанс на одужання хворої людини. І так сказав Олександр Лінчевський, якщо читати не вирвані з контексту фрази, а повну стенограму", - зазначає Супрун.

Вона вказує, що Лінчевський відповідав на тезу, озвучену представником Рахункової палати про те, що програма неефективно використовує кошти і пояснював, чому програма насправді важлива.

За словами Супрун, МОЗ поки не отримало від Рахункової палати повний текст виступу, але сьогодні на сайті Рахункової палати та сторінці її керівника Валерія Пацкана з'явився звіт за вказаною програмою.

"У своєму дописі та сьогоднішньому виступі на Уряді він, наприклад, зазначив, що "близько 200 000 000 гривень – взагалі не були використані в рамках цієї програми". Це також є в новині на сайті Рахункової палати. У той час як у самому звіті (36 сторінка) Рахункової йдеться, що невикористаною залишилася сума у 19 952 300 гривень. Залишок дійсно був близько 20 млн грн. Він утворився через рішення щодо тимчасової зупинки оплати по двох особах через появу інформації про те, що воно вже було оплачене та суми невикористаних коштів, які були повернуті на рахунок МОЗ України, від курсової різниці переказаних коштів для лікування хворих. Як голова органу фінансово-бюджетного контролю міг декілька разів поспіль помилитись з такою цифрою?"-запитує в.о. міністра охорони здоров'я.

Вона зазначає, що 7 червня о 12:00 відбудеться засідання дисциплінарної комісії щодо Олександра Лінчевського, а також підкреслює: "Неприпустимо використовувати Рахункову палату - незалежний орган бюджетного контролю - як інструмент політичних атак".

Історія з Лінчевським коли-небудь увійде в підручники як приклад інформаційної атаки з використанням маніпуляцій і брехні, - Супрун 01
Історія з Лінчевським коли-небудь увійде в підручники як приклад інформаційної атаки з використанням маніпуляцій і брехні, - Супрун 02

Нагадаємо, 4 червня ряд парламентських фракцій заявив про неприпустимість заяв О.Лінчевського щодо лікування онкохворих за кордоном і зажадали його відставки. Ішлося, зокрема, про деякі фрази зі стенограми виступу О.Лінчевського, яку раніше на своїй сторінці в соцмережі Facebook оприлюднив журналіст Василь Апасов.

"Що стосується неефективності і неекономного використання коштів. У сухому залишку 25% пацієнтів саме вмирають. Тобто кожен четвертий лікується за кордоном неефективно. Друзі, колеги! Це рак. Вони всі помруть, без варіантів. І ефективністю цієї програми є нуль відсотків. Ті онкологічні захворювання, які потребують трансплантації кісткового мозку, закінчуються смертю. Рано чи пізно", - сказав О.Лінчевський, зазначивши, що є "шанс людині пожити ще трохи, пожити довше".

У відповідь на це О.Лінчевський заявив про спотворення в ЗМІ і соцмережах його зауважень щодо ефективності програми лікування українських громадян за кордоном і підкреслив, що його слова були вирвані з контексту. За його словами, одним із закидів МОЗ з боку Рахункової палати було неефективне використання коштів, а також те, що 25% пацієнтів, що відправляються на лікування за кордон, згодом вмирають. "Наша позиція ... незалежно від біології захворювання, незалежно від тяжкості захворювання, навіть якщо запропоноване лікування може лише полегшити захворювання або продовжити життя, навіть якщо біологічно це неможливо, необхідно використовувати всі шанси, кожну найменшу надію", - уточнив заступник міністра.

А.Лінчевський також зазначив, що за останні два роки кількість пацієнтів, відправлених на лікування за кордон, перевищує їх кількість за останні роки існування програми.

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман доручив відкрити дисциплінарне провадження проти заступника міністра охорони здоров'я Олександра Лінчевського в зв'язку з висловлюваннями останнього про лікування за кордоном тяжкохворих на онкологічні захворювання українських громадян. Рахункова палата вже передала дисциплінарній комісії, створеній для розгляду висловлювань заступника міністра охорони здоров'я Олександра Лінчевського, повний аудіозапис його виступу.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3070166
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору