EN|RU|UK
 Суспільство
  21023  155
Матеріали за темою:

 Держзамовлення на технічні спеціальності виросло майже вдвічі, - Гриневич

Обсяг держзамовлення на технічні спеціальності щодо випуску учнів старшої школи, згідно з демографічними даними, збільшився майже вдвічі за останні 10 років - з 8,5% в 2007 році до 16,3% в 2018 році.

Про це зазначила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час засідання виїзного розширеного Комітету ВРУ з питань науки і освіти за участю ректорів технічних університетів України в приміщенні КПІ ім. Сікорського, передає Цензор.НЕТ із посиланням на прес-служба МОН.

"В абсолютних цифрах замовлення на технічні спеціальності падає, але якщо ми подивимось у розрізі демографії, обсяг держзамовлення на технічні спеціальності по відношенню до випуску учнів старшої школи зріс майже вдвічі за останні 10 років - з 8,5% у 2007 році до 16,3% у 2018 році", - пояснила Лілія Гриневич.

Вона також звернула увагу на те, що порівняно з 2007 роком кількість випускників шкіл скоротилася більш ніж вдвічі – з 467 тисяч до 203 тисяч.

"Саме демографія зараз є найбільшим чинником, який стримує. Якщо ми звернемося до ринку праці, то за низкою технічних спеціальностей ми маємо значну потребу в кадрах. Більше того, зараз у нас на технічних спеціальностях бакалаврів навчається більше ніж магістрів. І причиною цього є дві важливі тенденції – від’їзд молоді, що навчається на технічних спеціальностях, за кордон та затребуваність таких кадрів навіть на рівні бакалавра", - додала міністр.

Гриневич наголосила, що впоратися з відтоком людей за кордон буде неможливо, якщо держава не почне передбачувати гроші на технічне оснащення закладів вищої освіти.

"Нам потрібна цільова програма, яка спрямовувалася б саме на підтримку умов навчання та проведення досліджень у технічних університетах", - заявила міністр.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3070159
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору