EN|RU|UK
 Політика України
  4710  18

 Антикорупційний комітет Ради визначив екс-прокурора США Файєрстоуна і екс-суддю МКС Василенка кандидатами на посаду аудитора НАБУ

Комітет Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції рекомендував парламенту розглянути кандидатури партнера компанії Baker & McKenzie, громадянина США Томаса Файєрстоуна і доктора юридичних наук Володимира Василенка на посаду аудитора Національного антикорупційного бюро України (НАБУ).

Таке рішення члени комітету ухвалили на засіданні в середу, поспілкувавшись із 4 з 5 претендентів, які подали документи для участі в конкурсі, передає Цензор.НЕТ із посиланням на "Інтерфакс-Україна".

Не отримали підтримки членів комітету для розгляду далі в сесійній залі кандидатури члена Колегії адвокатів Ізраїлю, громадянина України з постійним місцем проживання в Ізраїлі Вадима Меламеда, голови громадської організації "Асоціація боротьби з організованою злочинністю "Антимафія" Юрія Ліхненка, пенсіонера Валерія Небоги.

Перед співбесідою з претендентами кілька народних депутатів залишили засідання комітету, протестуючи проти того, що було порушення положення про конкурс, яке раніше затвердили. Проте кворум зірвано не було й решті членів комітету вдалося прийняти рішення щодо аудитора НАБУ.

Як повідомлялося, 21 березня 2017 року Верховна Рада не змогла делегувати Найджела Брауна за своєю квотою до складу комісії з аудиту НАБУ (за нього проголосували 200 парламентарів за мінімально необхідних 226).

12 липня комітет Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції рекомендував на розгляд парламенту чотирьох кандидатів на посаду аудитора НАБУ. Ними стали: професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Олександра Яновська, за яку віддали 13 голосів, адвокат з США Марта Борщ, прокурор з Іспанії Карлос Кастресана і адвокат і професор Академії адвокатури Сергій Гончаренко, за кожного з яких члени комітету віддали по 9 голосів.

13 липня народні депутати відмовилися затвердити будь-кого з цих кандидатів.

За підсумками рейтингового голосування найбільше голосів набрала кандидатура професора Київського національного університету імені Тараса Шевченка Олександри Яновської (207 - "за").

Голова Верховної Ради Андрій Парубій виніс її кандидатуру на затвердження. За призначення О.Яновської аудитором НАБУ проголосували 216 народних депутатів за 226 мінімально необхідних голосів.

7 лютого 2018 року антикорупційний комітет парламенту звернувся до спікера А.Парубія з проханням винести на голосування в сесійний зал кандидатури на посаду незалежного аудитора НАБУ Марту Борщ, Карлоса Кастресана і Сергія Гончаренка.

Пізніше стало відомо, що американський прокурор М.Борщ (Martha Boersch) зняла свою кандидатуру на посаду аудитора НАБУ. За інформацією ЗМІ, аналогічну відмову зробив професор Академії адвокатури С.Гончаренко. Таким чином, єдиним кандидатом на посаду аудитора НАБУ залишився колишній прокурор Іспанії К.Кастресана.

Однак у квітні 2018 року Комітет оголосив новий конкурс з відбору аудитора, 5 претендентів подали свої документи для участі в конкурсі.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3070097
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору