EN|RU|UK
 Політика України
  46925  271

 Україна не отримає мільярдів доларів допомоги, якщо Рада ухвалить закон про Антикорупційний суд, який не відповідатиме вимогам МВФ, - посол США

Ухваливши не узгоджений з Міжнародним валютним фондом (МВФ) закон "Про Вищий антикорупційний суд", Україна не отримає мільярдів доларів міжнародної допомоги, а її економіка дестабілізується, впевнена посол США в Україні Марі Йованович.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Якщо не буде ухвалено законопроект, який відповідатиме вимогам МВФ, здатність України боротися з корупцією буде підірвана, Україна не отримає мільярди доларів допомоги, економіка дестабілізується. Вчинити тут правильно - це абсолютна передумова для розбудови міцної, процвітаючої та демократичної України", - сказала американський дипломат в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

За її словами, продовження української програми МВФ потрібне для отримання подальшої, необхідної Україні допомоги.

"Це сигнал світу, зокрема фінансовим ринкам, на які виходитиме Україна. Але ще важливіше: український народ вимагає Антикорупційного суду, щоб викоренити корупцію, яка душить економічне зростання, знищує робочі місця, шкодить національній безпеці та консервує бідність", - наголосила М.Йованович.

Посол зазначила, що ефективний Антикорупційний суд потрібен країні, "якщо вона має намір утвердити верховенство права, де ніхто не стоїть вище за закон, і бути такою країною, якої заслуговує український народ".

"Я упевнена, що це повною мірою усвідомлюють ключові посадові особи в українському уряді та депутати Верховної Ради, а також український народ. Я не думаю, що хтось в Україні не знає, що це ключовий момент і ключове рішення", - резюмувала М.Йованович.

Американський дипломат також акцентувала увагу, на тому, що Рада міжнародних експертів має відігравати центральну роль у процесі призначення суддів Вищого антикорупційного суду.

"Якщо Рада справжніх експертів, обраних авторитетними міжнародними організаціями, визнає кандидата неприйнятним для служіння в Антикорупційному суді, це рішення повинно мати вагу. Думку такої Ради не можна легко відкидати або ветувати. Ця функція відфільтровування поганих кандидатів має відігравати центральну роль у процесі призначення", - наголосила дипломат.

Зазначимо, сьогодні Верховна Рада продовжує розгляд поправок до президентського законопроекту №7440 "Про Вищий антикорупційний суд". Станом на 12:00 їх залишилося понад 200.

Рада почала розгляд поправок до законопроекту №7440 "Про Вищий антикорупційний суд" 23 травня. Ухвалення закону є однією з вимог МВФ для надання Україні чергового траншу.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3070089
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
 
 
 
 
 
 вгору