EN|RU|UK
 Суспільство
  4444  18

 Громади трьох сіл подали скаргу в ЄБРР і Світовий банк на "Миронівський хлібопродукт"

Громади трьох сіл Вінницької області подали офіційні скарги у Світовий банк і Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) на компанію "Миронівський хлібопродукт" з приводу забруднення нею навколишнього середовища.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу ГО "Екодія".

Як наголошується, жителі сіл у Вінницькій області: Оляниця, Заозерне і Клебань, звернулися до радника з дотримання вимог Міжнародної фінансової корпорації (Омбудсмена МФК - CAO) і Механізму подання скарг щодо проектів (МПСП) ЄБРР, щоб знайти рішення проблеми взаємодії МХП з громадськістю. Звернення здійснені за допомогою громадських організацій ГО "Екодія", мережі "Бенквоч" і спілки адвокатів "Рада підзвітності".

У скарзі зазначено, що з початку діяльності МХП у Вінницькій області в 2010 році місцеві жителі страждають від постійного смороду і пилу від численних виробничих потужностей, а зберігання курячого посліду під відкритим небом на сусідніх полях ускладнює життя місцевих громад.

Крім цього, в скарзі зазначають, що діяльність МХП також привела до істотного збільшення руху вантажівок через села, вібрація від яких руйнує прилеглі будинки, а вага розбиває дороги. Ризик забруднення повітря, води і ґрунту не було вивчено належним чином, йдеться в скарзі.

Громади сіл вимагають у своїх скаргах від міжнародних структур ініціювати діалог між клієнтами банку і громадами, які постраждали від їхньої діяльності.

"МХП прагне стати найбільшим експортером курячого м'яса в Європу, але є проблеми з дотриманням європейських і міжнародних стандартів. Ми сподіваємося, що банки будуть сприяти тому, щоб компанія сіла за стіл переговорів для вирішення проблем громад і надала інформацію, щоб люди могли приймати свідоме рішення, як використовувати свої землі", - заявила Владлена Марцинкевич, координатор проектів "Бенквоч" і ГО "Екодія".

Кейтлін Даніел, адвокат "Ради підзвітності", підкреслила, що ці скарги на цьому етапі дозволяють вирішити проблему шляхом діалогу.

"У скарзі описуються значні проблеми, але члени громад сподіваються, що їх ще можна вирішити. MХП декларує в публічному просторі і в спілкуванні зі своїми міжнародними кредиторами прагнення дотримуватися принципів соціальної та екологічної стійкості", - говорить Деніел.

Тексти скарг: в ЄБРР і Світовий банк.

Нагадаємо, що з 2003 року МХП отримав 9 позик від МФК та ​​ЄБРР на загальну суму понад 0,5 мільярда євро в розширення операцій на родючих землях центральної України, що зробило його найбільшим експортером курятини в країні.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3070069
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору