EN|RU|UK
 Політика України
  5966  24

 Фракція Радикальної партії прийшла на засідання Кабміну з вимогою звільнення заступника голови МОЗ Лінчевського

Фракція Радикальної партії Олега Ляшка в повному складі прийшла на засідання Кабінету міністрів України з вимогою відставки з посади заступника міністра охорони здоров'я України Олександра Лінчевського.

Про це повідомляє кореспондент Цензор.НЕТ.

Фракція Радикальної партії на чолі з Олегом Ляшком прийшла на сьогоднішнє засідання Кабміну і зажадала звільнення заступника міністра охорони здоров'я Олександра Лінчевського.

У свою чергу прем'єр-міністр Володимир Гройсман пообіцяв, що завтра це питання буде розглянуто на засіданні спецкомісії.

Вордночас прем'єр-міністр зазначив, що на засіданні комісії будуть повністю прослухані аудіоплівки, на яких зафіксовані висловлювання заступника міністра Лінчевського.

Гройсман заявив: "Я нікого прикривати не збираюся".

"Я прошу подивитися повну стенограму і оцінити все без емоцій ... І прошу подумати: якби це була ваша мати, або ваша дочка, хотіли б ви, щоб було зловживання у використанні коштів на її лікування? Щоб людину відправили лікувати за кордон, але кошти були використані неправильно?", - заявила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

Як повідомлялося, в понеділок кілька парламентських фракцій заявили про неприпустимість заяв О.Лінчевського щодо лікування онкохворих за кордоном і зажадали його відставки. Йшлося, зокрема, про деякі фрази зі стенограми виступу О.Лінчевського.

"Що стосується ефективності, що стосується нерезультативності та неекономно використання коштів. У сухому залишку 25% пацієнтів, власне, вмирають, тобто кожен четвертий лікується за кордоном неефективно. Друзі, колеги, це рак. Вони всі помруть. Вони всі помруть, без варіантів. І ефективність цієї програми - нуль відсотків. Ті проблеми, тобто ті онкологічні захворювання, власне, які потребують трансплантації кісткового мозку, вони закінчуються смертю рано чи пізно. Трансплантація нирки, трансплантація серця - вона не подовжує життя невизначено довго. Ми даємо шанс людині пожити ще трохи, пожити довше. 75% пацієнтів прожили один рік, два роки, три роки, п'ять років. Ну хтось дійсно живе довше в окремих випадках. Знову-таки у цього питання немає красивого рішення. Боротьбою, трансплантацією кісткового мозку або трансплантацією органів ми продовжуємо життя людині на деякий час. Ми не ліквідуємо проблему в принципі", - заявив Лінчевський на засіданні Рахункової палати.

У відповідь на це О.Лінчевський заявив про спотворення в ЗМІ і соцмережах його зауважень з приводу ефективності програми лікування українських громадян за кордоном і підкреслив, що його слова були вирвані з контексту. За його словами, одним із закидів МОЗ з боку Рахункової палати було неефективне використання коштів, а також те, що 25% пацієнтів, що відправляються на лікування за кордон, згодом вмирають. "Наша позиція ... незалежно від біології захворювання, незалежно від тяжкості захворювання, навіть якщо запропоноване лікування може лише полегшити захворювання або продовжити життя, навіть якщо біологічно це неможливо, необхідно використовувати всі шанси, кожну найменшу надію", - уточнив заступник міністра.

О.Лінчевський також зазначив, що за останні два роки кількість пацієнтів, відправлених на лікування за кордон, перевищує їх кількість за останні роки існування програми.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3069987
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору