EN|RU|UK
 Політика України
  1189  2

 Мін'юст стягнув майже 90 млн боргів із зарплати за два місяці, - Петренко

Виконавці Міністерства юстиції України за два місяці стягнули 89 мільйонів гривень боргів із виплати заробітної плати.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу Мін'юсту, про це повідомив глава міністерства Павло Петренко.

"Тільки за 2 місяці роботи виконавці Міністерства юстиції стягнули 89 млн грн на користь майже 6,5 тис. працівників", - зазначив Петренко.

Зокрема, зауважив він, ліквідовано мільйонні борги із зарплати ПрАТ "Сєверодонецьке об'єднання "Азот" - 12,6 млн грн на користь 501 працівника, КП "Підприємство комунальної власності" - 6,9 млн грн на користь 228 працівників, ДП "Рівненський облавтодор" - 3,8 млн грн на користь 741 працівника, ПАТ "Мелітопольгаз" - 3 млн грн на користь 70 працівників, ПАТ "Лисичанськвугілля" - 2,5 млн грн на користь 118 працівників.

Зазначається, що найкращі результати зі стягнення заборгованості із зарплати продемонстрували в Запорізькій, Рівненській, Луганській, Донецькій, Львівській, Черкаській, Київській, Харківській областях та місті Києві. Таким чином, додав Петренко, відділом ДВС центрального апарату Мін’юсту забезпечено виплату працівникам різних компаній понад 12 млн гривень.

"Утім, як і у випадку з кампанією зі стягнення аліментів, мобільні групи - не єдиний засіб впливу на недобросовісних роботодавців. Мін’юст запустив електронний реєстр підприємств-боржників із виплати зарплат. Він є публічним, отже, усі контрагенти тієї чи іншої компанії зможуть дізнатися про наявні проблеми і подумати, чи варто мати справу з такими бізнесменами. Тож боротьба триває на всіх фронтах і ми не збираємося зупинятися. Право громадян на оплату праці є невід’ємним і жоден роботодавець не має ним нехтувати", - наголосив міністр юстиції.

Петренко заявив, що борг підприємств перед співробітниками перевищує 2 млрд грн. В органах виконавчої служби на виконанні перебуває 16 тис. виконавчих документів про стягнення заробітної плати на суму 398 млн грн.

Серед найбільших боржників - Харківське державне авіаційне виробниче підприємство із сумою боргу 74,3 млн грн, ПАТ "Футбольний клуб" "Металіст" – 47,7 млн грн, ПАТ "Запоріжжяобленерго" - 16,9 млн грн.

"Це лише вершина айсбергу. У кожній області є свої "рекордсмени", які нехтують законними правами працівників. Мін’юст усвідомлює важливість вирішення проблеми заборгованості із зарплат. Саме тому ми взяли курс на посилення роботи органів ДВС у цьому напрямку", - зазначив міністр юстиції.

Петренко нагадав, що кампанія з примусового стягнення заборгованості з виплати заробітної плати стартувала 2 квітня. В усіх регіонах створено штаби з контролю виконання рішень про стягнення заборгованості. У найпроблемніших регіонах розпочали роботу мобільні спецгрупи.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3069963
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору