EN|RU|UK
 Суспільство
  7936  35

 Неінфекційні хвороби стають причиною 71% смертей у всьому світі, знизити показники допоможе достатня фізична активність, - ВООЗ

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) представила глобальний план дій для підвищення рівня фізичної активності.

Як пише Цензор.НЕТ із посиланням на сайт Міністерства охорони здоров'я, регулярна фізична активність є ключовою для профілактики і лікування неінфекційних хвороб, серед яких захворювання серця, інсульт, діабет, рак. Водночас, за даними ВООЗ, кожен п'ятий дорослий у світі та 4 із 5 підлітків 11-17 років недостатньо фізично активні. Саме тому Всесвітня організація охорони здоров'я розробила "Глобальний план дій ВООЗ щодо підвищення рівня фізичної активності на 2018-2030 рр.".

План дій ВООЗ - це 20 рекомендацій у галузі політики, які направлені на формування більш активного суспільства, створення умов для людей різного віку і різних можливостей. План, зокрема, закликає підтримувати спеціальну підготовку медпрацівників та інших фахівців і використовувати цифрові технології.

У ВООЗ наголошують, що неінфекційні хвороби є причиною 71% смертей у всьому світі, а достатня фізична активність може суттєво знизити ці показники. Фізична активність не означає професійний спортивний підхід. Для позитивних зрушень можна відмовитися від ліфту і підніматися сходами, більше ходити пішки, їздити на велосипеді, активно відпочивати, танцювати та грати в рухливі ігри.

Профілактика хвороб і формування активного суспільства є важливою складовою трансформації системи охорони здоров'я в Україні. Так, згідно з Порядком надання первинної медичної допомоги, яким уже з 1 липня будуть керуватися абсолютно всі заклади "первинки", терапевти, педіатри та сімейні лікарі окрему увагу приділятимуть профілактиці хвороб і зокрема консультуватимуть, як перейти на здоровий спосіб життя.

У грудні минулого року Міністерство охорони здоров’я разом із Центром громадського здоров’я та експертами презентували національні рекомендації зі здорового харчування та здорового способу життя. Однією із семи базових рекомендацій є фізична активність. Щоденна фізична активність забезпечує:

  • Зменшення ризику небезпечних захворювань, включно з патологією серця, інсультом, діабетом та раком. Зменшення ризику смертності від усіх причин;
  • Зменшення ризику травм;
  • Покращення функціонального стану кісток та суглобів;
  • Поліпшення самооцінки та якості життя;
  • Хороший апетит та можливість споживання більшої кількості здорової їжі для компенсації енергетичних витрат та задоволення потреб організму в необхідних харчових речовинах.

Мінімальна тривалість помірної та середньої за інтенсивністю фізичної активності має становити 30 хвилин на день або 150 хвилин на тиждень.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3069945
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору