EN|RU|UK
 Політика України
  12796  51

 Суд оголосив перерву в справі опоблоківця Німченка, який вимагає повернути йому гроші, вирахувані з його зарплати на допомогу українській армії

Окружний адміністративний суд міста Києва оголосив перерву в справі народного депутата від "Опозиційного блоку" Василя Німченка, який подав позов до Олександра Турчинова, Володимира Гройсмана та Апарату Верховної Ради про повернення йому грошей, вирахуваних з його зарплати на допомогу українській армії.

Як повідомляє кореспондент Цензор.НЕТ, засідання київського Окружного адмінсуду відбулося у вівторок, 5 червня.

Василь Німченко подав до суду на Олександра Турчинова і Володимира Гройсмана, які займали раніше пост глави парламенту, і Апарат Верховної Ради. Ця справа вже пройшла всі судові інстанції. Суди нижчої та апеляційної інстанції відмовили в задоволенні позову. Вищий касаційний адмінсуд повернув справу на повторний розгляд. Таке рішення ухвалила колегія у складі суддів Швець В.В., Загородній А.Ф. і Заїка М.М.

На момент ухвалення рішення Верховним судом про повернення справи на перегляд сума вимог Німченка становила 236 тисяч 566 гривень, однак запитувана сума зросла, бо сторона Німченка зробила перерахунок відповідно до індексу інфляції.

Німченко є кандидатом юридичних наук, професором, заслуженим юристом України і не отримував доплати до заробітної плати за ці звання, відповідно до рішення голови Верховної Ради в 2014 році.

Його вимоги стосуються нарахування йому зарплати з січня 2015 року.

"Йдеться про оскарження неправомірних дій, які полягали в тому, що, зловживаючи своїм службовим становищем він (Гройсман - ред.) позбавив народних депутатів гарантії на отримання заробітної плати, як це передбачено Законом "Про статус народного депутата"... А до цього був Турчинов у 2014 році", - зазначив Німченко.

Німченко заявив, що в разі отримання грошей він має намір передати їх військовому госпіталю. При цьому він сказав, що міг би не вимагати виплати суми, бо йдеться про соціальні гарантії.

"Йдеться про те, що було порушено моє право на оплату роботи. 18 серпня було видано це розпорядження - "до закінчення АТО". Це правовий нігілізм чистої води ... Але ж є депутати, який пішли на пенсію із зарплатою 4 тисячі гривень!", - сказав він.

У свою чергу представник Турчинова підкреслила, що всупереч заяві Німченка про те, що його не цікавлять гроші, саме виплата коштів є предметом позовних вимог.

Суд задовольнив клопотання відповідачів про визнання Гройсмана і Турчинова неналежними відповідачами у цій справі, бо вони не є чинними главами парламенту. Таким чином, єдиним відповідачем у позові залишається Апарат Верховної Ради.

У свою чергу представник Верховної Ради і спікера Парубія Анатолій Селіванов подав клопотання про заміну сторони відповідача з Апарату Ради на Верховну Раду і її главу Андрія Парубія. Як він зазначив, Апарат Верховної Ради забезпечує роботу парламенту, тоді як позов з приводу розпорядження голови Верховної Ради має бути поданий до Верховної Ради.

Суд оголосив перерву до вересня у зв'язку з тим, що сторона Німченка заявила про бажання ознайомитися з клопотанням про зміну відповідача.

Наступне засідання суду відбудеться 17 вересня о 13 годині.

Німченко - колишній заступник голови Конституційного суду України. За сумісництвом є заступником В. Медведчука у Всеукраїнському громадському русі "Український вибір - право народу". Свого часу він звертався з позовами до Конституційного суду про компенсацію йому суми невиплаченої зарплати, матеріальної допомоги та доплат. Позови були задоволені.

Німченко став депутатом в листопаді 2014 року, тобто, тоді коли видане Турчиновим рішення про зарплату нардепів вже діяло.

За 2017 рік дохід Німченко, згідно з його декларацією, становив 1 млн 419 тис. 517 грн. З них 274 455 грн була зарплата, 257 232 грн - пенсія, 149 640 грн - матеріальна допомога. Також в 2017 році Німченко отримав 565 419 грн за аналогічним позовом до Конституційного суду як компенсацію за невиплачену зарплату. Їздить нардеп на автомобілі Lexus. Також володіє земельними ділянками. Крім того, дружина Німченка володіє трьома будинками і чотирма земельними ділянками.

Нагадаємо, в умовах початку російської агресії, голова Верховної Ради України Олександр Турчинов ініціював перерозподіл бюджетних витрат з метою значно збільшити фінансування потреб оборони країни.

Так, з метою економії і перерозподілу бюджетних коштів, своїм розпорядженням Голова Верховної Ради Турчинов обмежив розмір заробітної плати народних депутатів, позбавивши їх усіх надбавок, доплат і премій в 2014 році. Тоді зарплата нардепа становила трохи більше шести тисяч гривень на місяць.

Рішення Турчинова про обмеження розміру зарплат народних депутатів України було скасовано наступним керівництвом ВРУ. Зараз дохід народного обранця разом з компенсацією депутатських витрат становить у середньому близько 60 тисяч гривень. Але, як бачимо, депутати від "Опоблоку" вважають, що їм і цих грошей недостатньо і намагаються відсудити у держави компенсацію за "незаконне" обмеження зарплати, яке відбулося в умовах військової агресії РФ 2014 року.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3069900
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору