EN|RU|UK
 Політика України
  310370  1294
Матеріали за темою:

 Президентський рейтинг: лідери Тимошенко, Гриценко, Бойко, Порошенко, - "Демократичні ініціативи". ІНФОГРАФІКА

Серед кандидатів на президентську посаду на цьому етапі українці не бачать явних лідерів, рейтинг основних політиків досить невисокий. Найбільшу підтримку серед респондентів, які планують взяти участь у виборах, має Юлія Тимошенко - 13,3% виборців, Анатолій Гриценко - 9,4%, Юрій Бойко - 8,4%, Петро Порошенко - 7,6%.

Про це свідчать дані опитування "Виборчі рейтинги: травень-2018", оприлюднені на сайті Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва 5 червня, передає Цензор.НЕТ.

Потребу у нових політичних лідерах вбачає 62% українців, однак лише 25% можуть назвати конкретних осіб, яких вони хотіли би бачити в цій ролі.

За даними опитування, переважна більшість громадян (68%) планує взяти участь у виборах Президента України, тоді як однозначно не хочуть брати такої участі тільки 17% (решта респондентів ще не визначилися щодо цього питанні).

За матеріалами опитування, серед кандидатів на президентську посаду відсутні явні лідери, рейтинг усіх основних політиків доволі невисокий. Відносно найбільшу підтримку серед тих респондентів, які планують взяти участь у виборах, має Юлія Тимошенко - 13,3% виборців (причому рівень її підтримки мало відрізняється в різних регіонах). Далі йдуть Анатолій Гриценко - 9,4% (вищим його рейтинг є в Західному та Центральному регіонах), Юрій Бойко - 8,4% (чий рейтинг забезпечують майже винятково Схід, Південь та Донбас) та Петро Порошенко - 7,6% (його рейтинг дещо вищий на Заході та дещо нижчий на Сході), Олег Ляшко - 7,4% (його позиції трохи міцніші в Центрі та на Півдні).

Президентський рейтинг: лідери Тимошенко, Гриценко, Бойко, Порошенко, - Демократичні ініціативи 01
Президентський рейтинг: лідери Тимошенко, Гриценко, Бойко, Порошенко, - Демократичні ініціативи 02
Президентський рейтинг: лідери Тимошенко, Гриценко, Бойко, Порошенко, - Демократичні ініціативи 03

За даними дослідження, рівень потенційної готовності до участі у виборах до Верховної Ради України є приблизно таким самим, як і щодо виборів президента (65%), тоді як 19% опитаних не налаштовані брати участі у виборах.

"Серед політичних партій найбільше голосів тих, хто піде на вибори, отримали б партія "Батьківщина" (12,6%) та партія "Громадянська позиція" (10,7%). Далі йдуть партія "Опозиційний блок" (8,5), Політична партія "За Життя" (8,1%), Радикальна Партія Олега Ляшка (7,9%), Блок Петра Порошенка "Солідарність" (7,8%). Імовірно, долають виборчий бар’єр також Об’єднання "Самопоміч" (5,1%) та нещодавно зареєстрована партія "Слуга народу" (5,0%). Рейтинги партій мають деякі регіональні відмінності: підтримка партій "Батьківщина" та "БПП "Солідарність" дещо нижча на Півдні та Сході, а популярність партії "Громадська позиція" забезпечується переважно Заходом та Центром. Натомість на Заході та в Центрі дуже слабкими є позиції "Опозиційного блоку" та партії "За життя"", - зазначено в оприлюднених результатах опитування.

Президентський рейтинг: лідери Тимошенко, Гриценко, Бойко, Порошенко, - Демократичні ініціативи 04
Президентський рейтинг: лідери Тимошенко, Гриценко, Бойко, Порошенко, - Демократичні ініціативи 05
Президентський рейтинг: лідери Тимошенко, Гриценко, Бойко, Порошенко, - Демократичні ініціативи 06

"У відкритому запитанні, коли респондентів просили назвати прізвище нового бажаного лідера, чітко виокремлювалися три лідери: Святослав Вакарчук (7%), Володимир Зеленський (6,6%) та Євген Мураєв (6%)", - наголошується в дослідженні.

Президентський рейтинг: лідери Тимошенко, Гриценко, Бойко, Порошенко, - Демократичні ініціативи 07

Загальнонаціональне опитування населення України було проведене Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно із соціологічною службою Центру Разумкова з 19 по 25 травня 2018 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2019 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Фінансування опитування здійснене в рамках проекту "Програма сприяння громадській активності "Долучайся!", що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3069817
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 13 з 13
<<<5 6 7 8 9 10 11 12 13
Сторінка 13 з 13
<<<5 6 7 8 9 10 11 12 13
 
 
 
 
 
 вгору