EN|RU|UK
 Політика України
  4593  19

 В Україні тисячі звалищ, і майже всі вони не відповідають екостандартам, - Семерак

В Україні тисячі звалищ, 99% з яких не відповідають сучасним екологічним вимогам.

Про це повідомив міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак під час конференції "Нова політика управління відходами - основа економіки замкнутого циклу" в Києві, передає Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу міністерства.

"Непродумана політика управління відходами, яку ми успадкували від Радянського Союзу призвела до появи тисяч сміттєзвалищ, 99% з яких не відповідають сучасним екологічним вимогам. Весь цей час Україна жила без будь-якого розуміння, що робити з відходами. За винятками поодиноких населених пунктів, де місцева влада намагалася хоча б спробувати запровадити якісь технології чи запозичити досвід інших країн", - сказав Міністр екології.

За його словами, в Україні здебільшого використовували захоронення відходів; не було економічних стимулів для переробки вторсировини і механізмів притягнення до відповідальності за шкоду довкіллю.

"Торік Уряд ухвалив розроблену Мінприроди спільно з міжнародними експертами Стратегію управління відходами, яка стала першим документом незалежної України, що визначає вектор розвитку цієї сфери. Якщо говорити про побутові відходи, то, наприклад, зараз лише 3% із них переробляється та повторно використовується, але Стратегією визначена амбітна мета, щоб до 2030 року 70% таких відходів в Україні перероблялося чи повторно використовувалося", - пояснив Остап Семерак.

Також Мінприроди розробило Національний план дій, який дозволить реалізувати на практиці прописані цілі у Стратегії та допоможе зменшити обсяги муніципальних відходів, налагодити систему збору, переробки відходів тощо. Документ зараз проходить експертне обговорення.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3069799
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору