EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  5534  9

 Законопроект "Про відходи" плануємо підготувати і презентувати восени поточного року, - Семерак

Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак прогнозує завершення розробки проекту рамкового закону "Про відходи" восени поточного року.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна, про це він повідомив у вівторок у Києві на конференції "Нова політика управління відходами - шлях до циклічної економіки", присвяченій впровадженню Національної стратегії управління відходами до 2030 року.

"Ми маємо амбітний план підготувати та презентувати цей законопроект вже восени цього року", - повідомив Семерак

Крім того, необхідно буде розробити та ухвалити 9 супутніх законопроектів, частина з яких уже майже готова.

"Україна дуже багато зробила в цьому напрямі, особливо Міністерство екології, і тепер ми маємо ще трохи зробити, щоб це законодавство було ухвалено у Верховній Раді без затримки", - зазначив глава представництва Євросоюзу в Україні Хьюг Мінгареллі.

Він наголосив, що ЄС має спільні виклики з Україною у сфері управління відходами.

"Ми вважаємо, що дуже важливо для нас об'єднати зусилля для вирішення цих викликів колективно. І ми намагаємося поділитися нашим досвідом", - наголосив Х.Мінгареллі.

Як повідомлялося, в листопаді 2017 року Кабінет Міністрів схвалив Національну стратегію управління відходами до 2030 року.

У Нацстратегії захоронення відходів розглядається як найменш прийнятний спосіб поводження з ними.

Згідно з офіційними даними Міністерства екології та природних ресурсів, в Україні на кінець минулого року накопичилося 36 млрд тонн відходів, до того ж тверді побутові відходи становлять лише 3% від усіх накопичуваних відходів на рік. На 1 кв. м площі країни припадає понад 50 тис. тонн сміття. Щорічно виробляється 10 тонн відходів на одного жителя України, тоді як в ЄС цей показник удвічі менший.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3069781
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору