EN|RU|UK
 Суспільство
  3445  5
Матеріали за темою:

 Тестування підсистеми "Електронний суд" почалося у 18 пілотних судах України

Відповідно до наказу голови Державної судової адміністрації України Зиновія Холоднюка №269 "Про внесення змін до наказу ДСА України від 23.03.2017 №367" у 18 пілотних судах країни розпочато тестування підсистеми Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЕСІТС) - "Електронний суд" .

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на "Судово-юридичну газету", про це повідомляє прес-центр судової влади України.

Відтепер можна скористатися таким модулем у Київському апеляційному адміністративному суді, Апеляційному суді Одеської області, Київському районному суді міста Одеси, Одеському апеляційному господарському суді, Господарському суді Одеської області, Вінницькому апеляційному адміністративному суді, Вінницькому окружному адміністративному суді, Донецькому апеляційному адміністративному суді, Голосіївському, Дарницькому , Деснянському, Дніпровському, Оболонському, Печерському, Подільському, Святошинському, Солом'янському, Шевченківському районних судах міста Києва.

Забезпечення введення в тестову експлуатацію покладено на Державне підприємство "Інформаційні судові системи".

Нагадаємо, що в судовій системі Законом України "Про судоустрій і статус суддів" передбачено вибудовування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи. Зокрема, внесеними в кінці грудня минулого року змінами до процесуальних кодексів і низкою інших законів (в частині судового процесу) визначено рекомендовані для Державної судової адміністрації України терміни впровадження ЕСІТС - з 1 січня 2019 року.

В ДСА України зазначають, що це досить амбітне для Державної судової адміністрації завдання, оскільки для побудови такої масштабної інформаційної системи терміни досить стислі.

Досвід інших країн (США, Норвегія, Боснія і Герцеговина, Велика Британія та інші) доводить, що подібні проекти впроваджувалися протягом тривалого часу, крім того, через швидкі змін IT-технологій, процес оновлення, доопрацювання та удосконалення системи є постійним.

Водночас для забезпечення можливості початку функціонування ЕСІТС з 1 січня наступного року в ДСА України вже розроблений і затверджений наказ ДСА України "Концепції побудови ЕСІТС", наказ ДСА України уповноважене ДП "Інформаційні судові системи" на здійснення заходів з побудови ЕСІТС; розроблені функціональні і технічні вимоги до майбутньої ЕСІТС, до підготовки яких серед іншого залучалися судді, працівники апаратів судів та інші потенційні користувачі системи; почався безпосередній процес розробки окремих модулів і підсистем ЕСІТС.

На сьогодні розроблений і готовий до тестової експлуатації модуль "Електронний суд", тестування якого з 4 червня 2018-го почалося в пілотних судах України.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3069584
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору