EN|RU|UK
 За кордоном
  13337  63
Матеріали за темою:

 Судячи з коментарів "кремлівських дармоїдів", Москва вже готова на обмін Сенцова, - правозахисниця Томак

Україна має шанс за рахунок всіх "загублених" військовослужбовців РФ, які перебувають в українських в'язницях, повернути не тільки Олега Сенцова, а й інших в'язнів Кремля - тих, хто голодує або має серйозні проблеми зі здоров'ям.

Про це написала в Facebook правозахисниця Марія Томак, повідомляє  Цензор.НЕТ.

"21 день голодування Олега Сенцова. Але є і добрі новини.

Завдяки Радіо Свобода, яке запросило висловитися в ефірі кремлівських пріхлєбатєлєй Маркова і Затуліна (роль останнього у російській аргесії проти України, як відомо, далеко не остання і він, як іронічно каже Михайло Соколов, "чувствует тонко настроения в верхах"), так от завдяки їх коментарям очевидно, що Кремль вже готовий на обмін.

Обоє цих дєятєлєй прямо визнають необхідність обміну, бо виявляється, що Сенцов не такий вже й страшний терорист, а ще через обмін ми "увєлічім пространсво свободи в мірє"... І обмін може відбутися, як у разі з Савченко, навіть на колишніх, за словами Затуліна, російських військових. Тобто маємо шанс за рахунок всіх цих потєрявшихся із простроченими військовими квитками повернути не тільки Олега, а й інших - щонайменше тих, хто голодує або має серйозні проблеми зі здоров'ям, кого пресують у колоніях. Я сподіваюся, ми цим шансом скористаємося. Головне - не втратити момент перед Чемпіонатом світу з футболу.

Далі цитую пряму мову.

Константин Затулін:
"Если мы применили этот метод, когда дело касалось Савченко и наших российских военнослужащих бывших и действующих, занялись обменом по этому поводу, то в принципе нет на самом деле каких-то непреодолимых препятствий для того, чтобы мы использовали этот пример в качестве прецедента. При этом не берусь судить, поскольку есть многообразные обстоятельства. Во всяком случае Савченко, которая, с одной стороны, лицо женского пола, с другой стороны – нами была обвинена в соучастии убийства журналистов российских, и Сенцов, который хоть и виноват по нашим законам, его вина была в суде доказана, тем не менее, жертв в этом случае не было, не было физических потерь и так далее. Это, конечно, существенно и должно быть принято во внимание, в том числе с точки зрения осуществимости такого обмена".

Сергій Марков:
"Вообще говоря, идея обмена правильная, все-таки она дает возможность людям с разной стороны оказаться среди своих, одновременно в общем и целом увеличивать пространство свободы в мире, все-таки больше людей оказывается на свободе. Поэтому сама идея правильная".

Нагадаємо, з майже семи десятків українських політв'язнів четверо оголосили голодування. Олег Сенцов міститься в колонії "Білий Ведмідь" у місті Лабитнангі Ямало-Ненецького округу РФ, голодує сьогодні 21 день. Український активіст Володимир Балух утримується в Криму, голодує 77 день. Олександр Шумков - 11 день. Олександр Кольченко - 4 день. Вимога Сенцова - звільнити всіх українських політв'язнів, яких утримує Кремль.

Сенцов і кримчанин Олександр Кольченко були затримані представниками російських спецслужб в Криму в травні 2014 за звинуваченням в організації терактів на півострові. У серпні 2015-го  Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у терористичній діяльності на території Криму. Кольченко отримав 10 років колонії. Обоє свою провину не визнали.

Правозахисний центр "Меморіал" вніс Сенцова і Кольченка в список політв'язнів.

Судячи з коментарів кремлівських дармоїдів, Москва вже готова на обмін Сенцова, - правозахисниця Томак 01

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3069452
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору