EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  24489  133

 Щорічно з окупованого Криму виїжджають близько 2-3 тис. місцевих жителів, більшість із них не повертається, - заступник голови МінТОТ Куркчі

З окупованого Росією Криму щорічно виїжджає кілька тисяч місцевих жителів.

Про це кореспонденту Укрінформу розповів перший заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Юсуф Куркчі, інформує Цензор.НЕТ.

"Є люди, які назавжди виїжджають із Криму, є певна кількість населення, яка повертається... Я не хочу бути неправдивим, але якщо казати про 2-3 тис. осіб на рік, то це може бути близько до істини", - сказав Куркчі.

Він зазначив, що цей процес має складову, яка останнім часом не змінюється. "Динаміка в тому, що все ж таки сальдо тих, хто виїжджає з Криму, більше (ніж тих переселенців, які згодом знову повертаються на півострів. - Ред.)", - сказав перший заступник міністра.

Він також зазначив, що через загострення бойових дій на сході України слід очікувати збільшення найближчим часом кількості вимушених переселенців із Донбасу в інші регіони держави.

"Загалом феномен переселення і динаміка цих міграційних процесів, якщо говорити про Донецьку та Луганську області, залежать від інтенсивності бойових дій. Якщо ми говоримо про загострення ситуації уздовж лінії зіткнення, то, звичайно, найближчим часом кількість людей, які будуть виїжджати з метою гарантування безпеки для своєї родини,  збільшуватиметься", - зазначив Куркчі.

За його словами, тепер у цих областях спостерігається дуже велика постійна міграція населення, до того ж в обох напрямках. "Тому дуже важко порахувати, скільки виїхало. Загальна кількість коливається", - сказав перший заступник міністра, зазначивши при цьому, що велика кількість вимушених переселенців не реєструється на території інших регіонів.

Він додав, що, за оцінкою структур ООН, кількість вимушених переселенців на території України становить близько 1,5 млн осіб.

Нагадаємо, в Україні станом на 2 травня 2018 року на обліку перебуває 1 млн 500 тис. 186 внутрішньо переміщених осіб. Рівень соціальної захищеності переселенців після чотирьох років конфлікту залишається вкрай низьким. До таких висновків прийшли експерти Міжнародної організації з міграції (МОМ).

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3069415
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору