EN|RU|UK
 За кордоном
  38338  300

 Збір урожаю полуниці, вишні та малини в Польщі опинився під загрозою через проблеми з робочими візами для українців

Польські фермери скаржаться, що через проблеми з робочими візами для українців у Польщі можуть не повністю зібрати врожай полуниці, вишні та малини.

Про це повідомив президент Національної асоціації виробників овочів і фруктів Польщі Анджей Ґайовнічек, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на "Польське радіо".

За його словами, не лише урожай полуниці, але також вишні та малини перебуває під загрозою. А все через зміни, які внесено в адміністративно-правові норми.

"Працівники з України дуже довго чекають на візи, а на основі біометричних паспортів їх не впускають до Польщі, оскільки, за оцінкою митної служби, на основі цих паспортів можуть в'їжджати лише туристи. Проте, відповідно до закону, власники цих паспортів також протягом трьох місяців можуть працювати. Польській економіці це дуже допомогло б", - заявив Ґайовнічек.

Фермери звернулися до митників із проханням ліберальніше ставитися до працівників із України. Вони очікують, що уряд змінить правила.

Нагадаємо, українські робітники у 2017 році переказали з Польщі в Україну суму, що дорівнює 3-4% українського валового внутрішнього продукту.

Наразі на польському ринку праці зайнято від 1 до 1,5 млн українських громадян, із яких чимало працюють нелегально, без відповідних дозволів. За оцінками Союзу підприємців і роботодавців Польщі, країні необхідно щонайменше 5 млн додаткових працівників для забезпечення стабільного економічного зростання.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3069398
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
 
 
 
 
 
 вгору