EN|RU|UK
 Політика України
  10564  40

 Суд у справі екс-мера Слов'янська Штепи відкладається через відвід трьох суддів

Колегія Орджонікідзевського районного суду м.Харкова у справі екс-мера Слов'янська Нелі Штепи, обвинуваченої в сепаратизмі, задовольнила клопотання її адвоката про відвід судді-голови Вікторії Попової, члена колегії Олени Саркісян і запасного судді Олени Бугери.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна

"Відвести головуючого суддю Попову, запасного суддю Бугеру, суддю Саркісян від участі в розгляді кримінального провадження ... за звинуваченням Штепи Нелі Ігорівни в скоєнні злочинів, передбачених ч.3 ст.110, ч.1 ст.258-3 Кримінального кодексу України", - йдеться в ухвалі суду, винесеному в п'ятницю.

Згідно із визначенням суду, матеріали провадження повинні бути передані до канцелярії для проведення повторного автоматичного розподілу.

Своє клопотання про відвід суддів адвокат Штепи Олександр Тананкін мотивував тим, що Попова і Бугера є внутрішньо переміщеними особами із зони проведення АТО. Оскільки в них залишилася нерухомість в окупованих Горлівці і Луганську, а Штепу звинувачується в сприянні створенню та діяльності т.зв. ДНР, на думку захисника, можуть бути сумніви в неупередженості суддів. Крім того, за словами Тананакіна, призначення Бугери запасний суддею було проведено з порушеннями.

Необхідність відводу Саркісян адвокат мотивував тим, що суддя скаржилася, що отримувала СМС-повідомлення з погрозами у зв'язку зі справою Штепи.

Прокуратура підтримала клопотання Тананакіна в частині відведення Саркісян, а також Бугери в зв'язку з порушеннями при її призначенні запасний суддею. Вимога відвести суддів, оскільки вони є переселенцями, держзвинувачення визнало безпідставним.

Крім того, держобвинувач заявила клопотання про відсторонення від справи Тананкіна, оскільки, за її словами, прокуратура отримала підтвердження, що його імені немає в Єдиному реєстрі адвокатів України, а, отже, згідно з Кримінальним процесуальним кодексом України, він не може бути захисником у кримінальному процесі . Це клопотання суд не розглядав.

Як повідомлялося, 6 березня 2018 року апеляційний суд Харківської області вирішив направити матеріали справи щодо Штепи на розгляд до Орджонікідзевського райсуду міста.

Як повідомлялося, Штепа була заарештована 13 липня 2014 року. Їй інкримінують скоєння кримінальних злочинів, передбачених ч.3 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, які спричинили загибель людей) і ч.1 ст. 258-3 (створення терористичної групи чи організації) Кримінального кодексу України.

5 листопада 2014 року Колегія суддів Червонозаводського райсуду вирішила направити провадження за звинуваченням Н.Штепи до апеляційного суду Харківської області для звернення до Вищого спеціалізованого суду України (ВССУ) з розгляду цивільних і кримінальних справ для визначення підсудності. У мотивувальній частині ухвали суд посилався на те, що злочини, які інкримінують Н.Штепі, відбувалися на території Слов'янська (Донецька область), тобто не в рамках територіальної юрисдикції Червонозаводського райсуду Харкова. Крім того, свідки у справі живуть у Слов'янську і, якщо їм доведеться їздити на суд до Харкова, це може привести до затягування строків розгляду справи. ВССУ виніс ухвалу про розгляд справи щодо Н.Штепи в Червонозаводському райсуді Харкова.

4 лютого 2016 року було ухвалено рішення про початок судового розгляду заново зі стадії підготовчого засідання в зв'язку зі зміною в складі колегії суддів. Замість голови Дениса Чудовського, звільненого указом президента України Петра Порошенка за неправові рішення щодо активістів Революції Гідності, був призначений Віктор Єжов. А суддю Марину Міндареву (в зв'язку з тривалою хворобою) замінила Світлана Салайчук. В.Єжов був призначений суддею Червонозаводського райсуду Харкова у квітні 2015 р. До цього він працював в райсуді в Макіївці (Донецька обл.).

26 січня 2017 року на черговому засіданні Червонозаводського райсуду Харкова у справі щодо Н.Штепи держобвинувачення заявили відвід головуючому судді Віктору Єжову, оскільки їм стало відомо про кримінальне провадження щодо нього за ч.1 ст. 258-3 КК України (створення терористичної групи чи організації), зареєстрованому за матеріалами СБУ. Після отримання інформації про почате розслідування В.Єжов заявив про самовідвід.

Того ж дня колегія суддів задовольнила клопотання держобвинувачення про відвід В.Ежова і його самовідвід.

Захист заявив клопотання про визначення підсудності. Апеляційний суд Харківської області виніс ухвалу про розгляд справи щодо Н.Штепи в Комінтернівському райсуді міста.

У травні 2017 року справу перенаправлено в Ленінський райсуд Харкова, почалося її слухання з самого початку вчетверте. У вересні 2017 року екс-мера Слов'янська випустили з СІЗО, оскільки їй не надавалася належна медична допомога.

6 листопада 2017 р. головуючий суддя у справі Штепи пішла в декретну відпустку. А 21 грудня 2017 року Вища рада правосуддя звільнила суддю Ленінського райсуду Харкова Сергія Скляренка, який як головуючий суддя вів справу екс-мера Слов'янська Нелі Штепи. Це була зміна п'ятого судді в справі.

У Жовтневому райсуді справу Штепи почали розглядати заново вп’яте. 16 січня 2018 року в неї закінчився термін домашнього арешту.

22 січня 2018 р. підготовче засідання в цій справі не відбулося, оскільки головуючий Володимир Курило заявив самовідвід, посилаючись на те, що його батько, суддя апеляційного суду Харківської області Олександр Курило, брав участь у розгляді апеляційної скарги на запобіжний захід Н.Штепі на стадії досудового розслідування. Колегія суддів заяву про самовідвід задовольнила. 28 лютого 2018 року Колегія Жовтневого райсуду Харкова, що розглядає справу екс-мера Слов'янська Нелі Штепи, задовольнила відвід, заявлений захисниками Н.Штепи, головуючому колегії Д.Чижиченку та запасному судді Наталії Васильєвій. Це був дев'ятий відвід складу суду у справі.

Зрештою, у Жовтневому районному суді Харкова не залишилося суддів кримінальної спеціалізації для повторного перерозподілу справи Штепи.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3069346
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору