EN|RU|UK
 Політика України
  10651  45

 САП завершила розслідування у справі Труханова: доказів зібрали достатньо

Спеціалізована антикорупційна прокуратура завершила розслідування щодо мера Одеси Геннадія Труханова та чиновників міськради, яких підозрюють у розкраданні коштів міського бюджету.

Про це повідомляє прес-центр САП, інформує Цензор.НЕТ.

У відомстві зазначили, що вважають достатніми зібрані докази для складання обвинувального акта у кримінальному провадженні за підозрою Одеського міського голови, службовців Одеської міської ради та інших осіб у заволодінні коштами міського бюджету в особливо великих розмірах внаслідок придбання за завідомо завищеною ціною приміщень колишнього заводу "Краян" у місті Одесі.

Слідчі встановили, що ціна будівель, яка була вказана у звіті про оцінку, замовленому керівником ТОВ "Девелопмент Еліт" як продавцем, методика проведення оцінки була поставлена під сумнів одним із департаментів Одеської міської ради, у зв’язку з чим проект рішення про придбання приміщення за ціною 185 млн грн було завізовано "із зауваженнями", які викладені окремим документом.

Зазначену будівлю менш ніж за два місяці до прийняття рішення Одеською міською радою про купівлю за 185 млн. грн. було придбано іншою фірмою лише за 4 млн грн та внесено до статутного капіталу ТОВ "Девелопмент Еліт".

Однак Одеський міський голова, його заступник на погоджувальній раді та на позачерговій сесії міської ради повідомили депутатам завідомо неправдиву інформацію про прийняття за результатами майбутнього голосування рішення лише на надання згоди на купівлю приміщення, а не про його купівлю за конкретною ціною, про готовність приміщення до використання та наявність у ньому ремонту типу "економ", про створення саме у запропонованому до продажу приміщенні центру надання соціальних послуг у форматі "Прозорий офіс" відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 08.08.2016 № 578-р, і відповідно співфінансування витрат на його ремонт і облаштування за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів.

При цьому обґрунтування необхідності ухвалення рішення про придбання приміщення також стосувалося нібито і реалізації проекту "Європейська мерія", якого насправді не існувало.

У підсумку приміщення таки було придбано саме за 185 млн грн (за вдвічі вищою ціною, встановленою в ході розслідування), проте предмет злочину – кошти в сумі 185 млн грн були вчасно арештовані судом за клопотаннями антикорупційних органів.

"За дорученням прокурора детективами Національного антикорупційного бюро України 31.05.2018 вісьмом підозрюваним та їхнім захисникам відкрито матеріали досудового розслідування для ознайомлення", - підсумували в САП.

САП завершила розслідування у справі Труханова: доказів зібрали достатньо 01

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3069202
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору