EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  18872  130

 Субсидії має отримувати людина, яка не може знайти роботу, - Мінсоцполітики про різні підходи до сільської та міської місцевостей

Підходи до призначення субсидій громадянам працездатного віку, які не працюють, за новими правилами диференційовані в сільській та міській місцевості, щоб державна підтримка надавалася тим, хто хоче, але не може працевлаштуватися.

Про це в інтерв'ю Укрінформу заявив генеральний директор Директорату сім'ї та соціальної підтримки населення Мінсоцполітики Віталій Музиченко, передає Цензор.НЕТ.

"У нових правилах призначення субсидій з'явилася вимога щодо необхідності сплати єдиного соціального внеску не менше ніж за три місяці за період, за який враховуються доходи. Крім того, враховується певний умовний дохід таких осіб ... В цьому випадку ми говоримо про те, що хочемо чітко зрозуміти, хто у нас отримує субсидію і на яких умовах. У разі, якщо громадянин не має можливості працювати через відсутність робочого місця, коли ми розуміємо, що людина хоче, але не може, тут держава має надати соціальну підтримку. А якщо громадянин, проживаючи в Києві, де немає проблем з пошуком роботи, не хоче працевлаштуватися, то це вже зовсім інша ситуація", - сказав Музиченко.

Він зауважив, що у всіх випадках потрібно розбиратися: можливо, цей громадянин або його сім'я перебувають у складних життєвих обставинах.

"Тому і тут є певні винятки. Крім того, ми диференціювали підходи до сільської та міської місцевостей", - зазначив Музиченко.

Він пояснив, що в обласних центрах і містах обласного значення субсидія в таких випадках може призначатися тільки в тому випадку, якщо сім'я перебуває в складних життєвих обставинах або працездатні члени сім'ї сплатили ЄСВ не менш як за два місяці перед місяцем звернення.

"У сільській місцевості - трошки інша ситуація, тому ми таких критеріїв виставити не можемо. Тому в цьому випадку комісія має право призначити субсидію за умови, що працездатні члени цієї родини не перебували за кордоном понад 60 днів", - сказав Музиченко.

Разом з тим, у Міністерстві соціальної політики вважають, що контроль за ефективністю витрачання держкоштів у соціальній сфері має здійснювати професійний і незалежний орган, а це питання має бути одним із пріоритетних.

"Сьогодні за адресою соціальної підтримки відповідають, власне, ті органи, які її призначають. Як ви думаєте, маючи 6,5 млн одержувачів субсидій і ще близько 3 млн одержувачів інших видів соціальних виплат, може орган, який опрацьовує таку кількість звернень, забезпечити ще і контроль ефективності використання державних коштів? Я думаю, що відповідь очевидна - робота в цьому напрямку недостатня. На наш погляд, роботу з контролю за ефективністю витрачання державних коштів, недопущення шахрайства має здійснювати не той орган, який призначає соцдопомогу, а інший - абсолютно професійний і незалежний", - сказав Музиченко.

У цьому контексті він зазначив, що сьогодні в Україні соціальний інспектор займається складанням актів обстеження матеріально-побутових умов, і це забирає в нього 95 або навіть 99 відсотків робочого часу. Крім того, оскільки він перебуває в підпорядкуванні органу, який призначає соціальні виплати, навіть у разі виявлення порушень керівник цього органу буде намагатися вирішити питання, так би мовити, "полюбовно", не виносячи цю інформацію на загальний огляд, зазначив Музиченко.

Він нагадав, що з метою налагодження контролю за витрачанням бюджетних коштів Мінсоцполітики підготувало законопроект "Про забезпечення державного контролю під час надання соціальної підтримки", який 1 лютого 2017 року був схвалений урядом і вже фактично півтора року перебуває на розгляді у Верховній Раді.

"На жаль, політичного рішення з цього питання на сьогодні так і немає, а без цього впроваджувати певні реформи досить складно", - констатував Музиченко.

Він розповів, що в інших країнах для контролю ефективного використання коштів на соціальну підтримку створюють спеціальні органи, які умовно можна назвати інститутом соціальних інспекторів або соціальною службою, - в різних країнах по-різному.

"На наш погляд, якщо ми хочемо раціонально використовувати бюджетні кошти, щоб потім пояснити платникам податків - куди вони витрачаються, питання ефективності контролю повинен бути одним із пріоритетних", - підкреслив гендиректор Директорату сім'ї та соціальної підтримки населення.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів 27 квітня вніс зміни в програму надання субсидій. Відтепер громадяни не будуть отримувати допомогу від держави на оплату комунальних послуг, якщо у власності сім'ї є авто, яким менше 5 років, крім мопеда і авто, наданих органом соцзахисту населення.

Також субсидію не надаватимуть, якщо площа квартири перевищує 120 квадратних, а площа будинку - 200 квадратних метрів, крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей.

У разі безробітних осіб субсидія надаватиметься тим, хто офіційно зареєстрований у службі зайнятості. Тим, хто працює без оформлення в Україні або за кордоном, органи соцзахисту автоматично вважатимуть дохід три прожиткові мінімуми - 5286 гривень.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3069194
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору