EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  34569  223

 Перевіряти холодильники і зазирати в шафи ніхто не буде, - Мінсоцполітики про перевірки житла претендентів на субсидії

Соціальні інспектори обстежуватимуть матеріально-побутові умови домогосподарств, які претендують на отримання субсидії, за затвердженим актом, який не передбачає огляду вмісту холодильника або шафи.

Про це в інтерв'ю Укрінформу заявив генеральний директор Директорату сім'ї та соціальної підтримки населення Мінсоцполітики Віталій Музиченко, передає Цензор.НЕТ.

"Безперечно, правила призначення субсидій будуть удосконалюватися. Ми плануємо внести в них деякі зміни, тому що вже сьогодні бачимо певні аспекти, які потрібно врегулювати. Я не можу зараз сказати, які конкретно, тому що ми зараз над цим працюємо. Ми плануємо зібрати всі проблемні питання, які виникають у регіонах. За результатами цього, я впевнений, ми будемо міняти систему, а наскільки радикально і кардинально, покаже практика", - сказав Музиченко.

Він зазначив, що не бачить зараз валу критики чи несприйняття нових правил призначення житлово-комунальних субсидій.

"Значна більшість громадян, які наповнюють державний бюджет, схвально сприймають і підтримують відповідні зміни, які посилюють адресність соціальної допомоги. Звичайно, ті громадяни, які втрачають право на субсидію в результаті введення нової системи, можливо, і не будуть її підтримувати. Але говорімо про користь для всього суспільства, а не певної категорії громадян", - заявив Музиченко.

"З травня, тобто з нового неопалювального періоду, кожне рішення комісії про призначення субсидії буде ухвалюватися на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов проживання домогосподарства, який буде складати соціальний інспектор управління соцзахисту з виходом на місце. Досить поширене хибне уявлення або введення в оману суспільства, що вони приходять і перевіряють холодильники і заглядають у шафи. Ніхто цього, звичайно, не робить і це не є об'єктом для перевірки. На сьогодні затверджено акт обстежування матеріально-побутових умов, який має чіткі розділи - чим має поцікавитися соціальний інспектор і що він має оцінити", - сказав Музиченко.

Він пояснив, що соціальний інспектор найперше оцінює житлові умови - в якому стані будинок, чи є там ремонт. Крім того, об'єктом для моніторингу є наявність дорогої техніки.

Зокрема, в акті обстеження відображається і наявність таких товарів тривалого користування, як мікрохвильова піч або пральна машина, якщо їх вартість перевищує 10 прожиткових мінімумів.

"Тобто, якщо соціальний інспектор зазначить, що бачив "плазму" на 70 дюймів, комісія має право запитати - де громадянин її взяв і яка її вартість. Якщо він скаже, що купив її п'ять років тому, коли мав відповідні доходи, і надасть підтвердження, комісія візьме це до уваги з урахуванням того, що це не впливає на поточне матеріальне становище цього громадянина. Але якщо він буде говорити, що це мені подарували, а це я знайшов і так далі, виникає питання - чи не приховує сім'я інші доходи", - зазначив гендиректор Директорату сім'ї і соціальної підтримки населення.

Він зазначив, що обсяги можливих обстежень домогосподарств з виходом інспекторів на місце можна буде оцінити після того, як громадяни подадуть заяви на житлові субсидії та декларації, передбачені новим Положенням.

"Якщо домогосподарство має право на субсидію на загальних підставах, тобто для цього не потрібне рішення комісії, до них не прийде соціальний інспектор. А якщо громадянин приходить і каже: "Хочу, щоб мої документи винесли на розгляд комісії, я на загальних підставах права на субсидію не маю, але вважаю, що потребую її, тому що не можу оплатити комунальні послуги", - цим він дає згоду на обстеження матеріально-побутових умов", - пояснив Музиченко.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів 27 квітня вніс зміни в програму надання субсидій. Відтепер громадяни не будуть отримувати допомогу від держави на оплату комунальних послуг, якщо у власності сім'ї є авто, яким менше 5 років, крім мопеда і авто, наданих органом соцзахисту населення.

Також субсидію не надаватимуть, якщо площа квартири перевищує 120 квадратних, а площа будинку - 200 квадратних метрів, крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей.

У разі безробітних осіб субсидія надаватиметься тим, хто офіційно зареєстрований у службі зайнятості. Тим, хто працює без оформлення в Україні або за кордоном, органи соцзахисту автоматично вважатимуть дохід три прожиткові мінімуми - 5286 гривень.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3069187
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
 
 
 
 
 
 вгору