EN|RU|UK
 Економіка
  3209  14

 Комітет ВР з питань фінансів обговорив із представниками ЄС і НБУ закон про валюту, який реально може стати поштовхом для розвитку України, - економіст Сульжик

Відбулася зустріч комітету Верховної Ради з питань фінансів із представниками ЄС і НБУ, на якій обговорювався закон про валюту.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це на своїй сторінці в Facebook написав колишній трейдер JP Morgan, Deutsche Bank, директор термінового ринку Московської валютної біржі, колишній глава Наглядової ради Національного депозитарію України Роман Сульжик.

"Закінчилася зустріч комітету Верховної Ради з питань фінансів з представниками ЄС і НБУ, обговорювали закон про валюту. Я маю сказати, був вражений ступенем залученості і рівнем експертизи представників ЄС у цьому питанні!

Павло Різаненко відмінно модерував, експерти Євросоюзу ставили грамотні запитання, Олег Чурій і Емаль Бахтарі добре аргументували позицію НБУ - у мене навіть з'явилася надія, що після 2-го читання ми отримаємо гідний закон, який реально стане поштовхом для розвитку країни!", - написав він.

За словами Сульжика, по суті обговорення можна виділити такі пункти:

- ЄС попросив прописати права українських громадян і бізнесів мати рахунки в Європі, а іноземців - в Україні.

"НБУ трошки сперечався за семантикою, але є надія, що підтримають. Мені особисто здається, це вкрай важливо вирішити. Тоді люди зможуть вести бізнес з України, сплачуючи податки тут, а не відкриваючи компанії-нерезиденти, тим самим розмивати тут податкову базу. Відкрити рахунок у Європі не так просто - потрібно показати власників компанії і платити податки, просто так робити перекази не вийде. Це може дати величезний поштовх розвитку малого і середнього бізнесу орієнтованого на експорт у ЄС", - зазначив він.

- ЄС просив чітко прописати, що є поточними транзакціями, а що капітальними.

"Наприклад, конвертація гривні в євро в Україні - це поточна транзакція, і не має обмежуватися. Капітальна транзакція - переказ євро за кордон - може теоретично потрапляти під "тимчасові" обмеження. У цілому, грамотне прохання, але українська сторона зазначила, що дуже складно все прописати", - пояснив Сульжик.

- Про тимчасові обмеження - тут буде жорстка боротьба за те, щоб НБУ не міг продовжувати їх на свій розсуд вічно. ЄС теж зазначив, що цей пункт потрібно привести у відповідність до їхнього законодавства, що Україна обіцяла зробити в рамках договору про асоціацію.

"В цілому, мене дуже порадував рівень дискусії і настрій сторін. Реально є надія, що ми пожвавимо фінансовий ринок у нас у країні - і, як наслідок, отримаємо економічне зростання!", - резюмував він.

Комітет ВР з питань фінансів обговорив із представниками ЄС і НБУ закон про валюту, який реально може стати поштовхом для розвитку України, - економіст Сульжик 01

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3069178
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору