EN|RU|UK
 Політика України
  5443  10

 НАТО допомагає створити в Україні кіберполігон ЗСУ, - Генштаб

Представник Генштабу заявив про суттєвий прогрес у досягненні стандартів Альянсу.

У Генеральному штабі Збройних сил України висловили готовність до отримання Україною Плану дій щодо членства в НАТО і заявили про суттєвий прогрес у досягненні стандартів Альянсу. Про це на брифінгу сказав в.о. начальника головного управління військового співробітництва та миротворчих операцій Генштабу Валентин Левчик, передає Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН.

"Що стосується можливості надання ПДЧ і чи готові до цього в Генеральному штабі України?… Основною метою Річної національної програми (співробітництва під егідою комісії Україна - НАТО. - Ред.) у частині, що стосується Міноборони та ЗСУ, є те, щоб ми відповідали критеріям членства в НАТО. По суті, Річна національна програма за своєю структурою відповідає ПДЧ", - заявив він.

За словами Левчика, ЗСУ вже дуже довго працюють над досягненням взаємосумісності зі збройними силами країн Альянсу.

"Я вас запевняю, що є реальний прогрес і ми просуваємося в потрібному напрямку, і ми в разі надання ПДЧ будемо готові плавно перейти з формату РНП на ПДЧ і продовжити підготовку як ЗСУ, так і всіх державних (органів), тому, що не лише ЗСУ вступають у НАТО, а держава вступає в НАТО. Ми будемо до цього готові", - сказав Левчик.

На уточнювальне запитання про можливість для української армії досягти стандартів Альянсу до 2020 року, як про це заявило українське керівництво, він відповів: "Ми наполегливо працюємо над цим, поставлено завдання щодо досягнення взаємосумісності з державами-членами НАТО. Це процес, який не може бути призупинений, навіть у державах-членах НАТО, які існують, цей процес безперервний. Він постійно триває і постійно удосконалюється. Прогрес є, і ми працюємо над цим питанням".

В Україні в рамках трастового фонду Північноатлантичного альянсу з кіберзахисту створюється кіберполігон Збройних сил України, повідомив Левчик, пише Главком.

"Трастовий фонд НАТО з кібернетичного захисту. Тут я хочу зауважити, що відповідальним органом державної влади за реалізацію проекту цього трастового фонду є СБУ, але в рамках цього трастового фонду Збройними силами реалізується пілотний проект зі створення кіберполігону ЗСУ. Цікавий проект", - зауважив Левчик.

За його словами, трастові фонди НАТО використовуються для розвитку оперативних спроможностей та сприяння загальній трансформації ЗСУ.

"Зараз працюють вісім таких фондів, шість з яких були започатковані на виконання рішень саміту НАТО в Уельсі, у вересні 2014 року, на фоні агресії Росії проти України", - заявив він.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3069177
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору