EN|RU|UK
 Політика України
  10121  47

 У рамках декомунізації в Україні перейменовано майже 1 тис. населених пунктів, демонтовано 2,5 тис. пам'яток, - В'ятрович

Україна фактично повністю позбулася символів комуністичного минулого, заявляє керівник Українського інституту національної пам'яті (УІНП) Володимир В'ятрович.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Можна говорити, що в контексті позбавлення України від символів тоталітарного минулого роботу практично завершено. Практично - я так говорю через Київ, де досі є пам'ятник Щорсу, на монументі Батьківщини-матері - російський герб, який давно треба прибрати, у Києві досі точаться дискусії про окремі перейменування", - сказав він на брифінгу в середу в Києві.

За словами В.В'ятровича, масштаби робіт із декомунізації у країні "досить великі".

"Перейменовано 987 населених пунктів, 52 тис. топонімів у самих населених пунктах, демонтовано майже 2,5 тис. пам'яток, із них 1,5 тис. - це пам'ятники Леніну. За кількістю цих Ленінів на квадратний кілометр Україна була найбільш ленінізованою країною світу", - наголосив він.

Водночас керівник інституту зазначив, що "це лише початок, тому що головна декомунізація має відбуватися на ментальному рівні".

"І в цьому контексті одним з найважливіших законів був закон про відкриття архівів КДБ, який дозволив зрозуміти всім охочим - чим був комуністичний режим. На сьогодні головне завдання влади - створити умови для дискусій і для подальших досліджень", - вважає він.

В.В'ятрович також зазначив, що говорити про успішну декомунізацію в Україні можна буде лише тоді, коли успішно завершаться всі реформи.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3068829
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору