EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  10123  45
Матеріали за темою:

 Угорщина пропонує Україні створити міжурядову групу з контролю за виконанням рекомендацій Венеціанської комісії з мовного питання, - Сійярто

Угорщина запропонувала Україні створити міжурядову робочу групу, яка контролюватиме виконання рекомендацій Венеціанської комісії щодо "мовної статті" закону України "Про освіту".

Про це повідомив глава МЗС Угорщини Петер Сійярто, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"Угорщина пропонує створити міжурядову робочу групу, якій буде доручено стежити за виконанням висновку Венеціанської комісії щодо України", - сказав він у вівторок у Нью-Йорку. За словами Сійярто, Угорщина не зацікавлена ​​в суперечці і хоче знайти остаточне рішення в цій ситуації.

"Наша мета - дати нам можливість повернутися до нашої політики, яка була побудована у випадку України на підтримку європейських та євроатлантичних інтеграційних процесів наших сусідів. Венеціанська комісія передбачила, що українські органи влади мають консультуватися з національними меншинами й утримуватися від обмеження раніше набутих прав", - заявив угорський міністр.

Сійярто зазначив, що в робочу групу мають входити керівники міністерств закордонних справ і освіти, а також представники угорської меншини в Україні.

Згодом у МЗС Румунії висловили стурбованість ухваленим ВРУ законом про освіту, а Угорщина заявила, що припиняє підтримку України на міжнародній арені. Голова Міністерства людських ресурсів Угорщини Золтан Балог звернувся з офіційним листом до міністра освіти і науки України Лілії Гриневич і попросив про особисту зустріч, щоб обговорити новий закон про освіту. Пізніше парламент Угорщини одноголосно ухвалив резолюцію з осудом українського закону про освіту, вказавши на порушення прав угорців у Закарпатті. Рада федерації і Держдума Росії також виступили проти українського закону про освіту.
28 вересня Міністерство закордонних справ України направило закон "Про освіту" на експертизу до Європейської комісії за демократію через право (Венеціанська комісія).

Угорщина уже втретє заблокувала міністерську комісію Україна-НАТО. У такий спосіб керівництво Угорщини висловлює претензії щодо мовної статті українського закону про освіту, який набув чинності 28 вересня 2017 року. В Угорщині вбачають у законі порушення прав угорської меншини. Перехідні положення закону передбачають поступове збільшення кількості навчальних предметів, що вивчаються українською мовою. А міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто пообіцяв заблокувати участь президента Порошенка у саміті НАТО, який відбудеться в Брюсселі в липні 2018 року.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3068701
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору