EN|RU|UK
 Події
  4863  19

 Командира 57-ї ОМБ Головашенка залишено на посаді до серпня, щоб виправити недоліки, - волонтер Решетилова

Волонтер Ольга Решетилова розповіла про продовження ситуації конфлікту між комбригом 57-ї бригади з офіцерським складом і про втручання у ситуацію представників Міноборони.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це вона написала у Фейсбуці.

Волонтер розповіла своє бачення ситуації:  "Давайте все ж таки я вам розповім про нашу епічну поїздку в славнозвісну 57 бригаду, під час якої я попросила бути незалежним спостерігачем Тараса Чмута. І дуже йому вдячна, бо він, як експерт, ставив дуже точні і правильні запитання.

Почнемо з того, що в розпал великого скандалу, коли я вже була готова публікувати інші докази порушень в бригаді, до мене приїхали командувач оперативного командування "Південь" генерал Вишневський та начальник управління морально-психологічного забезпечення ЗСУ генерал Грунтковський.

До речі, з Олегом Грунтковським ми зустрічалися ще 9 травня, після мого першого посту про кадрові проблеми в ЗСУ, домовилися, що проведемо зустріч з комбригом Головашенко. Проте домовленість була зірвана, бо поки я в той день доїхала додому, на мене вже почали виливати лайно (вибачте) з офіційних сторінок ЗСУ.

Генерали запропонували спільно поїхати в бригаду та провести анонімне опитування щодо авторитету та лідерських якостей командира.

Десь глибоко в душі я розуміла, що ця перевірка має всі шанси перетворитися на фарс, проте так чи інакше це вже нагадувало конструктив, тому відмовитися було б неправильно. До речі, якби таку перевірку ми провели після моїх перших закритих листів Віктору Муженку, скандалів можна було б уникнути, а командування не заганяло б себе в глухий кут: бо тепер всі недоліки комбрига, про які ми писали підтвердились, але і прибрати його з посади не можуть, бо це створить "небезпечний" прецедент звільнення командира під тиском громадськості.

Ага, ще важливо сказати, що в управлінні морально-психологічного забезпечення ЗСУ розроблені дуже якісні методики опитування особового складу, які дозволяють чітко визначити проблемні моменти. Широкому загалу це не відомо, але групи спеціалістів постійно досліджують морально-психологічний стан в різних підрозділах і доповідають командуванню. А от що відбувається з цією інформацією далі - велике питання.

Мені ж було важливо не лише провести опитування щодо авторитету Головашенка - в його результатах в мене особливих сумнівів не було. Важливо було на місці показати командувачу, що відбувається в бригаді. Це було наївне сподівання, бо на місце генерал приїхав уже з готовим рішенням, яке в принципі не залежало від подальшої перевірки. Але про все по черзі.

Опитування і наше перебування в бригаді в принципі підтвердило все те, про що я писала і говорила.

1. Абсолютна нездатність комбрига до комунікації з особовим складом. Це не моє суб’єктивне враження чи скарги військовослужбовців - відтепер це підтверджено результатами анонімного анкетування, проведеного за наказом начальника управління з МПЗ. Після нашого від’їзду на шикуванні Головашенко розповідав, що в нього високий рейтинг. Це не так. Я обіцяла не називати цифри, але за результатами опитування у нього низький рівень авторитету і лідерства. При чому від критично низького його врятували високі бали за фізичну підготовку і вимогливість. Вкрай низькі бали він отримав за здатність до комунікації та увагу до потреб особового складу.

2. Корупційна схема, про яку я говорила раніше, таки була. І комбриг (принаймні на якомусь етапі) знав про неї, ставив свої підписи. Яка була мотивація, який рівень його залученості - в цьому нехай розбираються правоохоронні органи.

3. У конфліктах, що стаються в бригаді, комбриг, замість того, щоб їх вирішувати, стає на чийсь бік, тим самим ще більше поглиблюючи непорозуміння і отримуючи лояльність і відданність однієї зі сторін.

4. З бригади справді масово збираються йти військовослужбовці. В кращому разі переводитись в інший підрозділ, в гіршому - піти і забути про Збройні сили. Генерал Вишневський говорить, що звільнення 500-600 людей з бригади після ротації - це норма. Не знаю, як вас, а мене лякають ці "норми". Бо при середньому недокомплекті в сухопутці на 30-40% такими темпами скоро не буде кому служити. У випадку 57 бригади - буде втрачено кістяк підрозділу. За версією комбрига, поганий кістяк, бо не вели облік (про це окремо), не ходили строєм, не вміють правильно висловлювати повагу старшим командирам. Але цей кістяк з 2014 року пройшов важкі бої під Горлівкою, Дебальцевим, звільняв території, утримував позиції там, де нинішньому комбригу і не снилось. Все це не враховується, бо... втрачені "чохли на автомати".

5. Комбриг на посаді уже дев’ять місяців, але постійно говорить про поганих попередників, які все робили не так. Мені важко оцінити масштаби втрати майна (це повинне сказати КРУ), але ж і бригада дісталася Головашенку не з конвеєра. Облік важливий, так. Але якщо вже на те пішло, то можемо й у нього спитати: а що там з майном батальйону в Перевальному, пане "кримський полковник"? Під час війни втрати майна неминучі, кому, як не Головашенку, це знати. Але... Коротше кажучи, вже час діставати наступний конверт.

6. Перший день перевірки показав дуже низькі результати. І на ранок плани були підкореговані. Нас не пустили на ВОПи, пояснивши це активізацією бойових дій. І хоч опитування щодо командира за методикою у взводах не проводиться, на позиціях дуже чекали генерала. Можливо, мені треба було наполягати сильніше, я готова була писати розписку, що їду добровільно. Але позиція командирів була категоричною, а я не маю звички качати права на передку.

7. Головашенко недоговорює і бреше командуванню. Принаймні кілька разів ми з генералом його на цьому підловили.

8. До Головашенка приставлений замполіт (вибачте, заступник з мпз), який, треба йому віддати належне, працює професійно. Пояснює кожен "нервовий зрив" комбрига (а при нас він несамовито кричав на підлеглих неодноразово), намагається згладити гострі кути. Проблема лише в тому, що він замикає комунікації в бригаді на себе і стає буфером між комбригом і особовим складом. Наслідки такої схеми, думаю, пояснювати не треба.

З плюсів. Нарешті зрушено питання ппд для бригади. (Нагадаю, що 57 - чи не з останніх новостворенних підрозділів, який не мав свого пункту постійної дислокації.) Мені важко сказати, наскільки це заслуга Головашенка, але, схоже, він цим справді переймається.

Кілька офіцерів публічно і показово виступили на захист комбрига. Один навіть штовхнув перед нами рєч, ще один комбат на анкеті демонстративно написав "Армія - це не дитячий садочок". Цікаво, що саме цей комбат має бути наступним в черзі на перевірку.

Отже, генерал Вишневський прийняв рішення залишити Головашенка на посаді до серпня, сподіваючись, що комбриг за цей час виправить свої вади. У серпні нібито буде проведена ще одна перевірка щодо відповідності командира займаній посаді.

Що ж, це абсолютне право командувача. Ми зі свого боку зробили все, що в наших силах на даному етапі. Він своїми очима побачив ті факти, про які я казала. Але вкотре підтвердив тезу, про яку я писала з самого початку. В ЗСУ не звільняють комбригів, їх тримають на посаді до тих пір, поки вони остаточно не зруйнують підрозділ, а потім підвищують.

З іншого боку, як сказав Тарас, ще 5 років тому неможливо було в принципі уявити, що якихось цивільних пустять перевіряти військовий підрозділ. А тому давайте констатувати: не зважаючи на шалений опір, зрушення є. І совкові стереотипи про таємничість і недорканість армії поступово руйнуються.

І ще. Для всіх тих, хто жахається громадському контролю над ЗСУ. Можете рвати на собі волосся, битися головою об стіну і посипати голову попелом скільки завгодно, але він є і буде. Принаймні доти, доки армія існує на наші з вами податки і виконує задачі по захисту нашої з вами держави".

Цензор.НЕТ писав про ситуацію у 57-ій бригаді і конфлікти комбрига Юрія Головашенка з особовим складом.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3068674
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору