EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  19142  66

 Здебільшого в Україні дотримуються прав людини, але розслідування справ Майдану і великих корупціонерів не завершуються роками, - звіт ЄС

У звіті ЄС з прав людини і демократії у світі за 2017 рік наголошується на необхідності створення в Україні Антикорупційного суду і вказується на значну кількість не доведених до кінця гучних розслідувань.

Рада Європейського союзу в понеділок, 28 травня, схвалила щорічний звіт ЄС з прав людини і демократії у світі за 2017 рік, пише Цензор.НЕТ із посиланням на DW.

У вступі до звіту зазначається, що в 2017 році ЄС рішуче виступав проти порушення прав дітей та обмеження свободи мирних зібрань, підтримував створення умов для розвитку неурядових організацій. Водночас загалом минулого року умови для громадянського суспільства у світі погіршилися.

У розділі звіту, присвяченому Україні, зазначається, що здебільшого на підконтрольній Києву території України дотримуються прав людини та фундаментальних свобод, однак залишається низка проблем, з якими Київ не може впоратися впродовж тривалого часу. Також існує занепокоєння щодо дискримінації та браку захисту вразливих груп.

У ЄС звертають увагу на те, що розслідування злочинів, вчинених під час подій у Києві в 2013-2014 роках, так і не завершені. "Розслідування убивств на Майдані та жорстоких подій в Одесі 2 травня 2014 року просуваються дуже повільно і винуватців так і не притягнуто до відповідальності", - наголошується в документі. У ньому вказується і на незавершені розслідування убивств журналістів.

У звіті йдеться також про успіхи і провали України в сфері боротьби з корупцією. "Дедалі більша кількість справ високого рівня розслідується спеціалізованими антикорупційними органами. Однак ці справи затримуються в наявних судах (…) досі є необхідність в утворенні Вищого антикорупційного суду", - зазначається у звіті. У цій же частині документа наголошується на бракові співпраці між Національним антикорупційним бюро України та Генпрокуратурою. Автори звіту закликають скасувати електронне декларування для активістів-антикорупціонерів.

У Криму триває систематична дискримінація кримських татар, а також інших груп, які відкрито виступають проти незаконної анексії півострова Росією. ЄС наголошує на тому, що зі свого боку закликав до звільнення українських громадян, яких незаконно утримують в Росії та на Кримському півострові, що, зокрема, призвело до звільнення лідерів кримських татар Ільмі Умерова та Ахтема Чийгоза.

На непідконтрольній Києву території Донбасу триває "колапс верховенства права і громадського порядку", йдеться в документі. Водночас автори звіту вказують, що і на підконтрольній Києву території міжнародні правозахисні організації фіксували "випадки викрадень, свавільного ув'язнення, поганого поводження (із ув'язненими. - Ред.) і сексуального насильства".

ЄС наголошує, що в Україні досі 1,6 мільйона внутрішньо переміщених осіб, з яких близько 500-600 тисяч не мають змоги отримати соціальні виплати від держави через уточнення їхнього місця проживання. ЄС неодноразово закликав Київ поновити виплати.

Серед іншого, ЄС називає своїм пріоритетом у контексті дотримання прав людини та розвитку демократії в Україні здійснення реформи виборчого законодавства і захист прав меншин, зокрема вразливих етнічних груп, та дотримання політики гендерної рівності.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3068508
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору