EN|RU|UK
 За кордоном
  20597  70

 Росія продовжуватиме все заперечувати. Але тепер ми отримаємо справжній судовий процес, - батько дівчини з Нідерландів, яка загинула в МН17

Родичі жертв катастрофи малайзійського Boeing МН17 на Донбасі в 2014 році хочуть, щоб запанувала справедливість.

Як передає Цензор.НЕТ, про це розповів у коментарі "Радіо Свобода" голландець Ханс де Борст, у якого в збитому над Донбасом Boeing загинула 17-річна дочка Ельземік.

Голландець разом із кількома родичами пасажирів рейсу МН17 написав відкритого листа росіянам, якого опублікували 23 травня.

В інтерв'ю Ханс де Борст розповів, що вітає заяву уряду Нідерландів, яка офіційно поклала на Росію відповідальність за загибель рейсу МН17.

"Я радий, що наш уряд висловив бажання діяти. Звичайно, Росія продовжуватиме все заперечувати, вже все заперечує. Але тепер ми отримаємо справжній судовий процес, на якому докази представить незалежна команда слідчих. Кримінальний суд колись відбудеться, але його, швидше за все, ще довго доведеться чекати, можливо, кілька років", - додав він.

Голландець зазначив, що готовий чекати закінчення розслідування.

"Терпіння у мене багато. Я і так кожен день живу з болем від того, що моєї дочки більше немає... Для мене важливіше, щоб все було ретельно розслідувано. Не хотілося б, щоб слідчі поквапилися і наробили помилок, тим самим дозволивши Росії посміятися над собою в сторонці. Нехай слідчі працюють точно і ретельно, і нехай, якщо знадобиться, нам доведеться ще три роки чекати суду", - підкреслив він.

Батько жертви додав, що слідство має дійти до самої суті, "перевернути останній камінь", тому що Росія не хоче видавати винних.

"Ці дії спрямовані не проти російського народу. Я знаю від моїх російських знайомих, що їм теж боляче від того, що відбувається. Але не можна ж все заперечувати й очікувати, що Голландія просто промовчить у відповідь? Я думаю, що російська влада теж повільно усвідомлює , де правда. Для них це буде важко. І вони продовжать все заперечувати. Але подивимося, що буде на суді", - заявив він.

Ханс де Борст додав, що Росія досягла успіху в своїй спробі ввести світ в оману, щоб всі втратили інтерес до справи про MH17.

"Тепер вони помітять, що команду слідчих не зіб'єш. Слідчі працюють спокійно, стримано, я б навіть сказав, стоїчно... Всі або майже всі родичі підтримують слідчих і не сумніваються в них. Зрозуміло, завжди знаходиться хтось, хто починає про те, як Росія нікого не видасть. Не видасть, але незважаючи на це, я вважаю (і я думаю, багато інших родичів так само вважають), дуже важливо, щоб слідча група незмінно продовжувала рухатися своїм курсом, продовжувала своє незалежне розслідування", - підкреслив голландець.

Батько жертви звернув увагу на висновок слідства, що Росія порушила резолюцію ООН, яка передбачає максимальне співробітництво зі слідством з боку всіх країн-учасників.

"Тепер ця резолюція знову обговорюватиметься в Раді Безпеки, і Росії мають дати по руках за порушення. Така процедура. Тобто особливих плодів це не дасть, але все ж непорядну поведінку Росії буде виставлено на загальний огляд, а це вже немало. Все-таки втрата обличчя на міжнародній арені", - зауважив він.

Голландець зазначив, що розуміє росіян, яким неприємні звинувачення на адресу їхньої країни і які намагаються все заперечувати або висувають альтернативні версії.

"Мені мої російські знайомі пишуть, що їм соромно за свою країну, що вони всім серцем співчувають мені. Але, з іншого боку, мені розповідали, що навіть усередині однієї сім'ї люди часто опиняються по різні сторони барикад і тому в прямому сенсі тримають рот за замком. Мені так прямо і розповідали! І що тримаються за своє робоче місце, щоб вижити. І не лізуть в політику, тому що від неї одні неприємності. Так мені говорили. Це я можу зрозуміти", - пояснив він.

За словами батька жертви, він радий, що голландська збірна не потрапила на чемпіонат світу в Росії.

"Австралія також у п'ятницю висунула Росії офіційні звинувачення, а її команда весело їде на чемпіонат. Я бажаю їм успіху, але, по-моєму, вони могли б відкликати свою участь. На щастя, не мені це вирішувати. Я радий, що голландці не їдуть", - підсумував Ханс де Борст.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3068496
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору