EN|RU|UK
 За кордоном
  16346  78
Матеріали за темою:

 Канадські консерватори пропонують уряду передати Україні військове обладнання на $9,5 млн, від початку призначене для курдів

Канадські консерватори під керівництвом Ендрю Шира виступають за те, щоб федеральний уряд надав Україні військове обладнання на суму 9,5 мільйона доларів.

Про це, як інформує Цензор.НЕТ, пише Голос Америки із посиланням на видання Nsnews.

Уряд під головуванням Джастіна Трюдо 15 місяців тому оголосив, що надасть зброю курдам, зокрема гвинтівки, автомати, легкі міномети, і протитанкові ракети.

Однак відбулися затримки з отриманням схвалень від уряду Іраку, а також із запевненнями, що зброя буде відповідно захищена і не опиниться в руках воєнізованих груп, яких звинувачують у скоєнні військових злочинів в Іраку.

Зброя залишається в сховищах Збройних сил Канади в Монреалі.

Тепер консерватори вказують, що цю зброю варто направити Україні. "Вони дозволяють цій зброї перебувати в сховищах, припадати пилом, а тим часом насильство в Україні загострюється", - заявляє Джеймс Безан, депутат парламенту Канади від Консервативної партії.

"Замість того, щоб ця зброя псувалася, давайте передамо її в руки людей, які можуть її використовувати", - додав він.

Уряд України звертався до Канади з проханням про надання оборонної зброї, але уряд Трюдо не взяв на себе таких зобов'язань, хоча і дозволив експорт канадської зброї в Україну півроку тому.

Хоча консерватори і передали б цю зброю Україні, Безан заявляє, що вони б не забули курдів і їхню роль у боротьбі проти ІДІЛ. Замість "залишатися осторонь", як, на його думку, робить уряд Трюдо, Безан стверджує, що консерватори призначили б спеціального посланника в курдський регіон в Іраку, який би виступав посередником між курдами і Багдадом.

Безан зазначив, що консерватори зовсім не закликають до незалежності курдів. "Ми віримо в об'єднаний Ірак", - підкреслив він.

Нагадаємо, в письмовій відповіді уряду Канади на звіт Постійного комітету федерального парламенту з питань оборони йдеться про підтримку суверенітету України, але відмову в безоплатному наданні летальної зброї.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3068495
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору