EN|RU|UK
 Суспільство
  1194  2

 Міносвіти може виділити до 3 мільйонів гривень за морські дослідження

Цього року Міносвіти проводить конкурс наукових проектів для вишів та наукових установ Міністерства за новим напрямом – морські дослідження. Переможці отримають бюджетне фінансування на свої наукові розробки на 2 або 3 роки, починаючи з 2019-го.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це йдеться на сайті Міносвіти.

"Щороку, оголошуючи конкурс, ми затверджуємо пріоритетні напрями, за якими учасники можуть подавати свої проекти. Цього разу таких напрямів 5: літературознавство, мовознавство та мистецтвознавство; соціально-історичні науки; право; інфраструктурні дослідження; а також вперше – морські дослідження", – розказав генеральний директор директорату науки МОН Дмитро Чеберкус.

Він підкреслив, що така новація є дуже важливою, адже незаконна анексія Криму Російською Федерацією завдала критичних втрат українському науково-дослідницькому потенціалу в цій сфері.

"Після анексії ми втратили більшість ключових наукових установ та вишів, що досліджували моря, разом з їхньою інфраструктурою – лабораторіями, станціями, науково-дослідними суднами тощо. Зокрема, у нас відібрали контроль над унікальними базами даних багаторічних досліджень Світового океану, Чорного і Азовського морів. На жаль, науковий потенціал України в цій сфері зменшився до мінімуму за всі роки Незалежності. Однак зараз ми починаємо системну роботу над відновленням нашої морської науки", – зазначив очільник директорату.

За його словами, головний стратегічний крок – це розроблення відповідної Концепції. У ній буде відображена політика держави з відновлення морських досліджень та науково-дослідницької інфраструктури до 2023 року. Документ вже почав робити МОН спільно з НАН та іншими стейкхолдерами.

"Водночас, готуючи програму, ми вже зараз маємо робити реальні речі для підтримки морських досліджень. Включення цієї тематики в конкурс є гарним інструментом. Виші та наукові установи МОН можуть отримати від 600 до 3 млн гривень або навіть більше на 2- чи 3-річний науковий проект. У межах таких проектів ми хочемо зібрати наших провідних вчених, а також дати сигнал науковій молоді, що цей напрям буде й надалі в пріоритеті", – підкреслив Дмитро Чеберкус.

Конкурс відбудеться в кілька етапів. До 1 липня триватиме перший, який проводять самі виші та установи в єдиній електронній системі "Наука в університетах". Відібрані роботи подадуть на експертизу до відповідних секцій. Це другий етап. На основі експертизи Наукова рада МОН затверджує перелік переможців конкурсу. Їх оберуть до 20 вересня.

Нагадуємо, що у МОН визначили переможців конкурсу стартапів, розробники яких отримають кошти на впровадження та розвиток проектів, а також менторську допомогу.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3068446
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору