EN|RU|UK
 Суспільство
  8307  38

 "РИА Новости-Украина" входило в трійку українських ЗМІ, що найбільше поширюють фейки, - "Стоп Фейк". ІНФОГРАФІКА

Інформагентство "РИА Новости-Украина" входило в трійку українських ЗМІ, що поширюють фейкові новини про події в країні.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це йдеться в дослідженні Українського кризового медіацентру та ініціативи "Стоп Фейк".

Аналітики проаналізували новини топових російських каналів за останні три роки і представили шість основних наративів російської пропаганди про Україну.

За інформацією експертів УКМЦ, третя частина всіх новин на провідних російських телеканалах присвячена Україні. Понад 90% з них - згадка про Україну в негативному контексті.

33% всіх згадувань про Україну пов'язані з тезою, що в Україні триває громадянська війна. Руслан Кавацюк, аналітик Групи з аналізу гібридних загроз УКМЦ, радник віце-прем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України пояснив, що фактично проводиться кампанія з делегітимізації Збройних Сил України, шляхом затвердження, що ЗСУ нібито скоюють злочини проти мирного населення.

Другий наратив - російська пропаганда представляє Україну як "недодержаву". У 15% всіх згадувань про Україну російська пропаганда висвітлює різноманітну допомогу Росії Донбасу. "Це одне із свідчень того, як російська влада намагається обґрунтувати для свого населення, з одного боку, чому Крим взяли в "русский мир", а Донбас - не взяли. З іншого боку, знижується рівень напруженості в самому Донбасі, бо місцеве населення , яке там живе, також хоче розуміти відповідь на це запитання", - зазначив Кавацюк.

Серед інших наративів російської пропаганди - висвітлення України як держави, в якій панує русофобія, переслідується російськомовне населення, а при владі - радикальна і "фашистська" меншість, яка захопила владу. У 6% російські ЗМІ використовують тезу, що Україна - маріонетка Заходу.

Крім того, що російські ЗМІ висвітлюють події в Україні тільки з негативного боку, медіа РФ часто представляють неправдиву інформацію. Експерти ініціативи "Стоп Фейк" ​​знайшли понад 2000 фейкових новин у російських медіа за останні 4 роки.

"Якщо коротко говорити, які російські медіа-організації беруть участь у виробництві фейків - всі або майже всі. Це не залежить від того, чи мають організації державну форму власності, чи вони приватні. У російських реаліях немає ніякої різниці, тому що, де-факто, інформаційний потік, новинний цикл регулюється централізовано", - зазначив Євген Федченко, співзасновник "Стоп Фейк".

РИА Новости-Украина входило в трійку українських ЗМІ, що найбільше поширюють фейки, - Стоп Фейк 01

Водночас, зазначається, що деякі українські ЗМІ також поширюють головні тези російської пропаганди. Зазвичай таку інформацію висвітлюють інформаційні канали. "Ми розуміємо, що деякі українські ЗМІ безпосередньо не є українськими і фінансуються, серед іншого, і з Росії. На жаль, недостатньо ефективно працює СБУ, щоб доводити ці грошові потоки, які йдуть з Росії, яким чином фінансуються так звані "українські ЗМІ". З іншого боку, проблемою є те, що зараз поширення російських пропагандистських тез часто співвідноситься з критикою української влади за різними політичними мотивами", - пояснила Наталія Лігачова, голова правління "Детектор Медіа".

РИА Новости-Украина входило в трійку українських ЗМІ, що найбільше поширюють фейки, - Стоп Фейк 02

Група з аналізу гібридних загроз УКМЦ представила також основні наративи російської пропаганди про Європу. Презентації цього дослідження відбулися в Лондоні, Брюсселі, Парижі, Стокгольмі та Таллінні.

"У мене був особистий досвід презентації цього дослідження, і я чув, як це коментували в західних країнах. Реакція була шокуючою, особливо в скандинавських країнах: 85% абсолютно негативного сприйняття", - підкреслив Рауль Ребане, медіа-експерт з Естонії.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3068424
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору