EN|RU|UK
 За кордоном
  3130  13

 Депутати Європарламенту на сесії в Страсбурзі обговорять майбутнє Євросоюзу

Депутати Європарламенту на пленарній сесії, що відкривається в понеділок у Страсбурзі, обговорять проект резолюції на запропонований Єврокомісією бюджетний план на 2021-2027 роки, проведуть дебати про майбутнє ЄС, у яких візьме участь прем'єр-міністр Люксембургу Ксав'є Бетель, сесія завершитися 31 травня.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

К.Бетель стане шостим керівником країн ЄС, які беруть участь у такій дискусії. На попередній сесії 3 травня перед євродепутатами виступав бельгійський прем'єр Шарль Мішель. На червневій сесії Європарламенту очікують прем'єр-міністра Нідерландів Марка Рютте.

Дебати з К.Бетелем заплановані на середу.

Крім того, сесію Європарламенту відвідають два високі зарубіжні керівники. У вівторок до депутатів із промовою звернеться президент Гвінеї Альфа Конде. У середу перед ними виступить президент Колумбії Хуан Мануель Сантос.

Серед політично важливих пунктів порядку офіційний представник Європарламенту Маржорі ван ден Бруке першим назвала обговорення проекту резолюції за пропозицією Європейської комісії про довгостроковий бюджетний план на 2021-2027 роки.

"Парламент уже провів первинні дебати 2 травня щодо проекту, представленого комісією. Уряди країн Європейського Союзу мають домовитися між собою, і потім парламент схвалить чи ні цю пропозицію", - сказала М.Ван ден Бруке.

Вона зазначила, що після схвалення Європарламентом проекту почнуться переговори з Радою ЄС та Єврокомісією з метою дійти згоди до травня 2019 року, тобто до майбутніх європейських виборів.

Дебати відбудуться у вівторок, а в середу пройде голосування щодо резолюції, в якій, як пояснюють у Європарламенті, буде надано детальну оцінку пропозиції Єврокомісії, особливо в частині витрат і доходів бюджету ЄС після 2020 року.

Євродепутати мають намір висловити жаль у зв'язку з планами Єврокомісії скоротити витрати на спільну сільськогосподарську політику та фонди згуртування.

Крім того, перспектива скорочення субсидування сільськогосподарської політики в ЄС буде темою окремих і, як очікується, дуже критичних дебатів у понеділок.

У вівторок обговорюватиметься законодавчий проект проти "соціального та екологічного демпінгу". Йдеться про те, що ЄС зможе накладати підвищені митні тарифи на імпорт товарів, які є "предметом демпінгу або субсидій".

За участю члена Єврокомісії з торгівлі Сесилії Мальмстрем також у вівторок відбудеться обговорення реакції Євросоюзу на плани президента США Дональда Трампа запровадити нові митні тарифи на європейський імпорт.

На той же день заплановані дебати із Шенгенського простору. Євродепутати мають намір засудити відновлення контролю на внутрішніх кордонах зони, введеного низкою країн ЄС у зв'язку з міграційною кризою, а також будівництво фізичних загороджень між державами-членами. У матеріалах до засідання наводяться дані, що незастосування шенгенських правил загалом щодо цього простору коштувало за останні два роки від 25 до 50 млрд євро.

У середу європейські парламентарії мають намір у ході дебатів вимагати посилення прозорості та контролю за видачею паспортів громадян країн ЄС іноземним інвесторам. Вони критикували практику видачі "золотих віз" - надання громадянства або статусу резидента - деякими державами-членами союзу в обмін на інвестиції.

Противники таких програм вважають, що вони не тільки дискримінаційні, оскільки розраховані лише на багатих людей, але це також очевидне джерело корупції, пов'язане з відмиванням нечесно нажитих капіталів та ухиленням від сплати податків. Деякі депутати вважають, що це канал проникнення в ЄС корупції та злочинності, тому "золоті візи" суперечать цінностям Європейського Союзу.

Щодо розділу міжнародної політики планується обговорення за участю глави дипломатії ЄС Федеріки Могеріні у вівторок наслідків рішення президента Д. Трампа перенести американське посольство в Єрусалим. Депутати зосередяться на загибелі маніфестантів із сектора Газа в зіткненнях з ізраїльськими військовими.

Крім того, того ж дня обговорюватиметься політична обстановка в Нікарагуа.

Також у вівторок депутати повернуться до питання про захист прав жертв насильства і терактів. У матеріалах до засідання зазначається, що, хоча деякі положення відповідної директиви ЄС успішно імплементуються в більшості державах-членах, "необхідно йти далі в допомозі жертвам насильства і терористичних атак". Ці рекомендації будуть зазначені в резолюції Європарламенту, голосування щодо якої заплановано на середу.

Очікується, що європейські парламентарії висловлять жаль, що директива з цього питання, спрямована на зміцнення прав жертв, де б не було місце злочину і якими б не були національність або статус постраждалих, досі не відображена в національних законодавствах Ірландії, Словенії, Словаччини та Великої Британії.

У четвер євродепутати проведуть дебати та ухвалять резолюції з питань стану прав людини і демократії у світі. До нинішнього порядку денного внесені положення ув’язнених в Ірані громадян ЄС, які мають подвійне громадянство; ситуація захисників прав жінок у Саудівській Аравії та обстановка в Судані, зокрема випадок засудженої до смертної кари Нури Хуссейн Хаммад, яка вбила свого чоловіка, за якого була віддана насильно.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3068396
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору