EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  4064  19

 Україна і Грузія мають якнайшвидше стати членами НАТО, - міністр нацоборони Польщі Блащак на засіданні ПА Альянсу

Україна і Грузія повинні стати членами НАТО настільки швидко, наскільки це можливо.

Про це заявив міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак під час недільного засідання Парламентської асамблеї НАТО у Варшаві, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"Пріоритетом польської політики є підтримка України і Грузії. На наше переконання, ці обидві країни намагаються якомога краще виконувати свої зобов'язання у рамках співпраці з НАТО. Ми переконані, що як Україна, так і Грузія мають якнайшвидше вступити до НАТО", - підкреслив Блащак.

Міністр висловив сподівання, що Альянс активно в індивідуальному порядку розвиватиме співпрацю з країнами, які цього потребують. Він додав, що НАТО має ухвалити позитивне рішення про надання Україні та Грузії Плану дій щодо членства в НАТО, що розглядалося ще 10 років тому в Бухаресті.

"Ми повинні підтримувати їх на цьому шляху, пам'ятаючи, що вони разом із Молдовою є серед наших партнерів, які найбільше можуть постраждати від дестабілізації з боку Росії. Особливу увагу ми повинні звернути на сфери, які допоможуть їм посилити протидію російським деструктивним діям",- констатував польський міністр.

Блащак зазначив, що війська НАТО мають перевагу над російською армією кількісно і технологічно, але росіяни сьогодні краще підготовлені до класичної війни.

"НАТО лише зараз готується обороняти балтійські країни і Польщу завдяки вдалим рішенням, ухваленим на самітах в Уельсі та Варшаві. Тому ми віримо, що липневий саміт НАТО буде черговим кроком у напрямку відлякування й оборони, відновлення можливостей Альянсу вести широкомасштабні бойові дії",- підкреслив він.

Міністр додав, що для цього необхідні нові елементи управління, зокрема нове командування НАТО наземного компоненту армійського рівня, у створенні якого Польща може взяти участь.

Він також наголосив, що Альянс потребує зараз більше сил високої готовності, створення детальніших оборонних планів і зміни військових навчань у відповідності до оборонних потреб.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3068357
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору