EN|RU|UK
 Суспільство
  16475  67

 У зв'язку із введенням єдиного ветеринарно-санітарного паспорта зміняться правила перевезення домашніх тварин в Україні, - Держпродспоживслужба

Змінено правила щодо заповнення, зберігання, списання ветеринарних документів та вимоги до їхнього обліку, зокрема, це стосується визначення єдиної форми бланка ветеринарно-санітарного паспорта на домашніх собак і кішок.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на прес-центр Держпродспоживслужби України.

"Доводимо до відома фізичних осіб, власників тварин, що до моменту повного забезпечення державних установ ВСП встановленого зразка в обігу одночасно перебуватимуть обидва паспорти – встановленого і не встановленого зразків. При видачі ветеринарних документів (довідок, свідоцтв, сертифікатів) на переміщення домашніх тварин будуть враховуватись дані ветеринарно-санітарних обробок тварин, відповідних досліджень, щеплень та/або експертних висновків наданих заявником, зокрема зазначених у не встановленій формі ветеринарно-санітарного паспорта, за умови, що строк їх дії на момент звернення фізичної особи до уповноваженої установи не вичерпаний", - йдеться в повідомленні.

Так, тепер перевозити вихованців можна, маючи ветеринарно-санітарний паспорт на домашнього вихованця встановленого зразка.

У Держпродспоживслужбі посилаються на наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 1 серпня 2014 року № 288, зареєстрований в Мін'юсті 03.10.2014 за № 1202/25979.

Згідно з документом, було змінено правила щодо заповнення, зберігання, списання ветеринарних документів та вимоги до їх обліку, зокрема, що стосується визначення єдиної форми бланка ветеринарно-санітарного паспорта на домашніх собак і кішок.

Підставою для оформлення ветеринарно-санітарного паспорта є: 1) клінічний огляд тварини; 2) наявність відповідних діагностичних, профілактично-лікувальних обробок (дегельмінтизації), включно з дослідженням і щепленням (сказ та інші інфекційні хвороби в залежності від виду тварини).

Зазначається, що видача ветеринарного паспорта на домашню тварину передбачена Законом України "Про ветеринарну медицину". Цю послугу надають Держпродспоживслужба, органи і установи, що належать до сфери її управління. Розмір адміністративної плати за надання документа затверджений постановою Кабінету міністрів України від 9 червня 2011 року № 641.

Вартість оформлення документа становить 51 грн. 29 коп. Зараз Держпродспоживслужба вживає заходів щодо припинення видачі ветеринарно-санітарних паспортів для домашніх тварин невстановленої форми. Крім того, уточнюється, що право надання такої держпослуги мають тільки державні установи ветеринарної медицини - державні лікарні ветеринарної медицини району, міста, області.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3068293
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору