EN|RU|UK
 Спорт, За кордоном
  9033  39

 Росія визнала висновки МОК про допінгові порушення, - L'Equipe

Російська Федерація визнала відповідальність за масштабні систематичні допінгові порушення, виявлені Всесвітнім антидопінговим агентством (WADA) та Міжнародним олімпійським комітетом.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на DW, міністр спорту РФ, глави російських Олімпійського та Паралімпійського комітетів запевняють, що Росія зробила висновки з допінгового скандалу.

У листі на адресу WADA Росія вперше заявила про відповідальність за систематичні допінгові порушення.

"Серйозна криза, що спіткала російський спорт, зумовлена неприйнятними маніпуляціями з антидопінговою системою, які були викриті керівництвом WADA і Міжнародним олімпійським комітетом", - йдеться в листі, який цитує французька спортивна газета L'Equipe.

"Від імені організацій, які ми представляємо, щиро шкодуємо про маніпуляції та практики, які були в Росії", - зазначається в цьому листі, який підписали міністр спорту РФ Павло Колобков, глава Національного олімпійського комітету РФ Олександр Жуков і президент Паралімпійського комітету Росії Володимир Лукін . "Ми б хотіли запевнити вас, що всі причетні до цього організації вжили необхідних заходів для дотримання антидопінгових правил. Важливі реформи тривають, і ми з упевненістю заявляємо, що вони зроблять антидопінгову боротьбу в нашій країні ефективнішою", - йдеться в листі.

У ньому також зазначається, що Росія зробила висновки з допінгового скандалу, який в 2016 році вибухнув після звіту незалежного експерта WADA Річарда Макларена. Водночас російський міністр спорту Павло Колобков стверджує, що в листі, направленому WADA, визнаються не висновки доповіді Макларена, а рішення МОК про допінгові маніпуляції від 5 грудня 2017 року, яке базувалося на доповіді Самуеля Шмідта. Він заявляє, що з доповіддю Макларена Росія не згодна, оскільки вважає, що в ній зроблено бездоказові висновки.

Визнання Росією відповідальності за допінгові порушення - одна з важливих умов Всесвітнього антидопінгового агентства, яке в листопаді 2015 року тимчасово виключило Російське антидопінгове агентство (РУСАДА) зі своїх лав.

У Росії Родченкова заочно арештовано. Його звинувачують у зловживанні посадовими повноваженнями (ч. 2 ст. 201 КК РФ) і незаконному обігу сильнодіючих речовин.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3068248
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору