EN|RU|UK
 Політика України
  1076  4

 Вивезення до Росії заарештованих кримчан порушує міжнародне право, - прокуратура АРК

Вивезення фігурантів Бахчисарайської "справи Хізб ут-Тахрір" Ремзі Меметова, Енвера Мамутова, Зеврі Абсеітова і Рустема Абільтарова в російський Ростов-на-Дону порушує українське та міжнародне законодавства.

Про це 24 травня Крим.Реалії сказали в прокуратурі АРК, повідомляє Цензор.НЕТ.

"Переміщення в'язнів з тимчасово окупованої території півострова Крим до Росії порушує норми національного і міжнародного гуманітарного права", - сказала прокурор прокуратури АРК Єлизавета Дзігора.

Також у відомстві додали, що таким діям буде дана правова оцінка в рамках здійснення досудового розслідування у кримінальному провадженні, розпочатому за фактами порушення законів і звичаїв війни по статті 438 кримінального кодексу України.

Фігурантів Бахчисарайської "справи Хізб ут-Тахрір" 22 травня вивезли зі слідчого ізолятора Сімферополя в російський Ростов-на-Дону.

12 травня 2016 року в Бахчисараї російські силовики провели серію обшуків у будинках мусульман, кримських татар, а також у місцевому кафе. В результаті були затримані і звинувачені в тероризмі четверо бахчисарайців: Зеврі Абсеітов, Ремзі Меметов, Рустем Абільтаров і Енвер Мамутов. Їх підозрюють в участі в організації "Хізб ут-Тахрір", визнаній у Росії терористичною.

Представники міжнародної ісламської політичної організації "Хізб ут-Тахрір" називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії і в окупованому нею в 2014 році Криму. Верховний суд Росії заборонив "Хізб ут-Тахрір" в 2003 році, включивши в список об'єднань, названих "терористичними".

Захисники заарештованих і засуджених по "справі Хізб ут-Тахрір" кримчан вважають їх переслідування мотивованим за релігійною ознакою. Адвокати відзначають, що переслідувані у цій справі російськими правоохоронними органами - переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці і кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам. Міжнародне право забороняє вводити на окупованій території законодавство держави, що окуповує.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3067937
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору