EN|RU|UK
 Політика України
  3918  7
Матеріали за темою:

 Підвищення експортного мита на металобрухт не суперечить УА України з ЄС, - гендиректор Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Стефанишина

В Угоді про Асоціацію України та ЄС є графік обнулення експортного мита на металобрухт, він розрахований на 8 років.

Підвищення експортного мита на металобрухт до 42 EUR/тонну, передбачене законом №8226, ухваленим Верховною Радою 17 травня 2018 року, не суперечить Угоді про Асоціацію України та ЄС.

Про це в коментарі Бізнес-порталу UAprom заявила Ольга Стефанишина, генеральний директор Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції.

"Ні, не суперечить. В Угоді про Асоціацію України та ЄС є графік обнулення цього мита. Він розрахований на 8 років. Щороку ставка експортного мита на поставки українського металобрухту в ЄС знижуватиметься", - сказала вона.

За її словами, у 2018 році експортне мито на український металобрухт в ЄС зменшилося до 7,5 EUR/тонну з 9,5 EUR/тонну.

Як зазначила О.Стефанишина, міжнародні договори, ратифіковані Верховною Радою, зокрема і Угода про Асоціацію України та ЄС, мають вищу силу, ніж закон України. Тому на митниці з експортерів металобрухту в країни Євросоюзу стягують мито, передбачене Угодою про Асоціацію.

Як заявляв раніше глава Об'єднання підприємств "Укрметалургпром" Олександр Каленков, 85% українського експорту металобрухту в квітні пішло в невизнане Придністров'я.

За його словами, така ситуація справ б'є по українській металургії, ставлячи її в невигідні умови. "Велика частина - 85 відсотків - у квітні металобрухту пішла на Придністровський завод. Придністров'я - це, ну, фактично це анклав, військовий російський анклав. Тим більше це неприємно, тому що росіяни фактично дотують і спонсорують всі енергоносії на цьому заводі. Тому поставляючи лом туди, ми наші підприємства ставимо в явно невигідні умови", - сказав він.

Таким чином, після ухвалення закону №8226 український лом експортуватиметься в Придністров'я з підвищеним митом 42 EUR/тонну, тоді як поставки в Євросоюз обкладатимуться спецмитом у 7,5 EUR/тонну. Тим самим Україна підтримуватиме високі відносини з ЄС.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3067836
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору