EN|RU|UK
 Економіка
  868  1

 Фонд гарантування вкладів заявив про тиск на ліквідатора банку "Надра"

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб заявив про тиск на ліквідатора банку "Надра" з боку наближених до братів Сегалів позичальників.

Про це йдеться в повідомленні фонду, передають Українські Новини.

"Фонд гарантування розцінює як тиск дії представників позичальників-інсайдерів банку "Надра", які замість того, щоб виконувати повною мірою свої зобов'язання перед банком і повертати кредити, намагаються тиснути на уповноважену особу Фонду, використовуючи, серед іншого, у своїх цілях правоохоронні органи і народних депутатів", - йдеться в ньому.

У 2008 році банк видав кредит у сумі 25 млн доларів компанії, що належала офшорним фірмам, які входили в бізнес-групи Іллі та Вадима Сегалів, для будівництва підприємства з переробки сої.

Щоб уникнути виконання зобов'язань перед банком компанія-позичальник здійснила процедуру реорганізації, змінила форму власності та переписала адреси нерухомого майна, переданого в заставу банку.

В результаті таких недобросовісних дій перед банком виникла загроза втрати заставного майна як джерела погашення кредиту.

Незважаючи на це, в 2009-2014 роках банку вдалося в судовому порядку задовольнити частину своїх вимог, в тому числі, повернути частину виданих кредитних коштів за рахунок постановки на баланс заставного майна - нового цілісно-майнового комплексу - заводу з переробки сої, який розташовується в Новій Каховці, вул. Індустріальна (Херсонська область).

Однак, після визнання банку неплатоспроможним (лютий 2015 року) колишні акціонери фінустанови вирішили повернути цей актив у свою сферу впливу.

Зокрема, з боку ТОВ "Весдікс Інвестмент Лімітед" (наближений до братів Сегалів) було ініційовано низку судових процесів про скасування вже винесених судових рішень про визнання права власності на комплекс заводу за банком.

В результаті, станом на травень 2018 року, зазначене нерухоме майно було повернуто у власність позичальника, паралельно введена процедура санації боржника.

При цьому в реєстрі кредиторів, сформованому в рамках санації підприємства, вимоги банку встановлені на рівні 45,7 млн ​​гривень, що майже втричі менше наявної суми балансової заборгованості, котра на початок травня досягла 124,8 млн гривень.

На цей момент, у рамках санації компанії-позичальника, арбітражний керуючий, чинячи тиск на уповноважену особу Фонду, намагається змусити банк в обхід встановленої законодавством і нормативними актами Фонду процедури продажу активів неплатоспроможних банків, без відкритих онлайн-аукціонів та публічних торгів, поступитися правом вимоги за кредитом на користь ТОВ "Весдікс Інвестмент Лімітед" за ціною в 45,7 млн грн.

При цьому в своїх спробах змусити уповноважену особу Фонду погодити поступку прав вимоги, порушуючи існуючу прозору процедуру продажу активів неплатоспроможних банків, представники позичальника використовують, зокрема, звернення в правоохоронні органи і народних депутатів.

Як повідомляли Українські Новини, рішення Київського госпсуду може залишити банки без кредитних застав.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3067807
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору