EN|RU|UK
 Політика України
  2724  4

 Переговори щодо законопроекту про Антикорупційний суд тривають, - постпред МВФ в Україні

Міжнародний валютний фонд (МВФ) продовжує переговори з владою України щодо законопроекту про Вищий антикорупційний суд з метою відповідності документа зобов'язанням країни в рамках програми EFF.

Про це заявив постійний представник Фонду в Києві Йоста Люнгман, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Дуже важливо, щоб громадська рада, що складається з незалежних експертів з великим і визнаним досвідом у боротьбі з корупцією, була наділена вирішальною роллю під час засвідчення наявності у кандидатів в судді Вищого антикорупційного суду необхідної кваліфікації для винесення вироків у корупційних справах", - сказав він.

Щодо просування України за програмою EFF Й.Люнгман нагадав: для проходження четвертого перегляду владі країни необхідно також привести внутрішні тарифи на газ до ринкового рівня, забезпечити утримання рівня дефіциту держбюджету за підсумками 2018 року в межах встановленого в програмі показника 2,5% ВВП.

Нагадаємо, відкрита МВФ в березні 2015 року чотирирічна програма EFF загальним обсягом SDR12,348 млрд (близько $17,5 млрд) з першим траншем в $5 млрд спочатку передбачала щоквартальний перегляд програми, виділення в 2015 році ще трьох траншів по SDR1,18 млрд і зменшення квартальних траншів у 2016-2018 роках до SDR0,44 млрд ($0,62 млрд). Україна змогла отримати з невеликою затримкою другий транш за цією програмою на $1,7 млрд на початку серпня 2015 року, після чого виникла тривала пауза в зв'язку з невиконанням низки умов, політичною кризою і зміною уряду.

Після приходу нового Кабміну на чолі з Володимиром Гройсманом уквітні 2016 року переговори про продовження фінансування поновилися, проте Фонд вирішив виділити третій транш у розмірі $ 1 млрд тільки в середині вересня, четвертий - 3 квітня 2017 року.

18 квітня 2018 року міністр фінансів України Олександр Данилюк заявив, що отриманню чергового траншу кредиту Міжнародного валютного фонду (МВФ) перешкоджає невиконання Україною двох попередніх заходів (prior actions): ухвалення закону про створення Антикорупційного суду та затвердження механізму автоматичного коригування газових тарифів до ринкового рівня.

Спікер українського парламенту Андрій Парубій зазначив, що якщо Верховна Рада ухвалить закон про Вищий антикорупційний суд з урахуванням рекомендацій Венеціанської комісії, буде можливість домовитися про поетапне підвищення тарифів на газ або про відтермінування такого підвищення.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3067686
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору