EN|RU|UK
 Політика України
  3831  10

 Єдині правила: Філатов домігся єдиної вартості закупівель через ProZorro для всіх

На 32-й черговій сесії Дніпровської міської ради мер Борис Філатов вніс як невідкладне питання про закупівлі через електронну систему ProZorro за депутатські кошти. Він запропонував знизити поріг з 200 тис. грн до 3 тис. грн.

Раніше межа у 3 тис. грн існувала лише для виконавчих органів. Пропозиція мера зірвала овації в сесійній залі. До цього палка дискусія щодо єдиних правил у ProZorro тривала близько години, повідомили в прес-службі Міської ради.

Борис Філатов наголосив: правила ProZorro мають бути однаковими для всіх, а отже, депутатам слід приділяти увагу не лише політичній риториці, а й діям. Насамперед - бути чесними з виборцями та мати волю взяти на себе відповідальність за ухвалення рішення.

"Просив би вас бути чесними, незалежно від політичної позиції. Треба об’єктивно оцінювати питання. Починаймо з себе! Тож я невідкладно вношу питання: допорогові закупівлі у 3 тис. грн поширити на депутатські кошти", - сказав очільник Дніпра.

Із самого початку засідання проти рішення виступив "Опозиційний блок", який раніше не голосував за запровадження ProZorro. Далі з пропозицією відкласти ухвалення єдиних правил у електронній системі закупівель висловилися представники "БПП "Солідарність".

Раніше у міськраді саме вони виступали за зниження граничної вартості закупівель до 3 тис. грн. Також під час обговорення про наміри не підтримувати рішення заявила фракція "Самопоміч", а в "Громадській силі" не збиралися голосувати.

За словами мера, всі контраргументи - від патріотичних закликів, до взаємних звинувачень і маніпуляцій - слід було виносити на інформаційні депутатські години.

"Будьте виваженими у своїх оцінках. Не можна вимагати правди й при цьому обманювати. Не варто використовувати популістські штампи, казати: "ProZorro скасовують". ProZorro ніхто не скасовує. Територіальну громаду не можна вводити в оману й намагатися переграти власні ініціативи. Проект рішення (про скасування порогу в 3 тис. грн. - Ред.) подавав не мер, а депутати", - сказав очільник міста.

До ухвалення ініціативи мера депутати могли проводити закупівлі на суму до 200 тис. грн без використання ProZorro. При цьому деякі з них свідомо заявляли суму 199 тис. грн, щоб уникнути торгів. Водночас для виконавчих органів межа встановлена на рівні 3 тис. грн. Через це тендери на закупівлю речей і послуг, що становлять першочергову потребу, могли тривати протягом кількох місяців, а чимало компаній просто відмовляються брати участь у торгах. Кричущим прикладом стала ситуація зі школами у віддалених районах Дніпра. Свого часу їх будували без централізованої каналізації. Щоб очистити вигрібні ями, тендер проводили шість разів.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3067651
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору