EN|RU|UK
 Політика України, Події
  16316  74

 "Висловлюємо стурбованість" і "рішуче засуджуємо" не вирішують проблеми захисту мирних жителів, необхідні конкретні дії, - Кислиця на дебатах Радбезу ООН

Заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця виступив на відкритих дебатах Ради Безпеки ООН щодо захисту цивільних осіб в умовах збройних конфліктів.

Про це пише Цензор.НЕТ, посилаючись на сайт Постійного представництва України в ООН.

Сергій Кислиця підкреслив, що Україна вітає той факт, що вперше в доповіді генсека ООН йдеться про тяжке становище цивільних осіб, яких торкнулася російська військова агресія на Донбасі.

"Однак дійсно пригнічує те, що, незважаючи на практично спільне визнання державами-членами ООН необхідності в повному дотриманні міжнародного права, включаючи гуманітарне право і права людини, питання захисту цивільних осіб у збройному конфлікті залишається актуальним сьогодні, як це було в 1999 році. Минуло майже два десятиліття, і ми все ще "висловлюємо стурбованість", "сильно засуджуємо", "закликаємо" і "наголошуємо" тощо. Більш того, ми спостерігаємо тривожну тенденцію виникнення нових руйнівних конфліктів, і порядок денний Ради Безпеки продовжує збільшуватися", - зазначив український дипломат.

Він визнав, що багато країн і міжнародні організації, включно з ООН, вжили дуже конкретні і практичні заходи для полегшення страждань цивільних осіб у численних збройних конфліктах. "Однак відсутність всеосяжних і здійсненних заходів у міжнародному масштабі перешкоджає нашому прогресу в цій сфері. Існує нагальна потреба в удосконаленні документування фактів порушень і проведення їх об'єктивних і ефективних розслідувань", - заявив Кислиця.

Однак частина, яка, на його думку, найбільше потребує поліпшень, це притягнення до відповідальності. "Поки безкарність регламентує цей день, поки деякі держави-члени ООН, в тому числі один відомий постійний член, не можуть піклуватися про реалізацію рішень Міжнародного Суду, ця Рада приречена на те, щоб йти по колу навколо питання захисту цивільних осіб - але ніколи не вирішити його", - повідомив дипломат.

Як рішення українська сторона запропонувала, щоб кожна держава-член ООН, "незалежно від того, наскільки вона велика або мала, незалежно від того, наскільки вона багата чи бідна", взяла зобов'язання дотримуватися норм міжнародного права. "Необхідні конкретні дії, які серед іншого передбачатимуть належну фіксацію злочинів і ефективні механізми притягнення до відповідальності", - підкреслив Кислиця.

Нагадаємо, 22 травня найманці РФ обстріляли мирне українське селище Талаківку, розташоване за декілька десятків кілометрів від Маріуполя. За попередніми даними було випущено понад 90 мін 122 калібру, частина з яких не розірвалася. Інформації про втрати серед населення немає. Пошкоджено будівлі.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3067532
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору