EN|RU|UK
 Політика України, Економіка
  18270  94

 Мораторій на продаж сільгоспземель є порушенням прав людини, - рішення ЄСПЛ

Європейський суд з прав людини виніс рішення за скаргами двох українських громадян, які отримали невеликі земельні ділянки в 2000 і 2004 роках. Згідно з рішенням суду, постійне продовження в Україні мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення порушує права людини.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на "Інтерфакс-Україна", про це йдеться в рішенні суду, опублікованому у вівторок.

"Жодна інша держава Ради Європи не мала такої повної заборони, зокрема й аналогічні країни з перехідною економікою...Суд встановив, що тягар, що накладається на двох заявників, був надмірним", - йдеться в рішенні суду, опублікованому у вівторок.

За рішенням суду заявникам виділяється по EUR3 тис. на відшкодування витрат, грошова компенсація не присуджується. Крім того, уточнюється, що в подальшому за такими позовами суд утримуватиметься від грошових відшкодувань.

Як пояснюється в повідомленні суду, громадяни України С.Зеленчук і В.Цицюра отримали сертифікати власності успадкованих в 2007 і 2008 роках ділянок і передали їх в оренду компаніям. Продаж обох ділянок не можливий через мораторій на продаж сільськогосподарських земель відповідно до Земельного кодексу.

Головним фактором порушення прав власності заявників, згідно з рішенням суду, було те, що Україна послідовно окреслювала перед собою завдання дозволити покупку і продаж сільськогосподарських угідь, щойно інфраструктура ринку буде створена. Однак, усупереч цій меті, початковий мораторій, встановлений до 2005 року, було продовжено кілька разів і він діє досі.

Як зазначається, це вказує на відсутність узгодженості з боку влади. Більш того, зазначено, що для ухвалення необхідного законодавства було достатньо часу.

ЄСПЛ закликав Україну швидше законодавчо врегулювати ринок сільгоспземель, оскільки саме для такого законодавчого врегулювання і вводився мораторій.

"Суд постановив, що Україні слід вжити відповідних законодавчих або інших заходів для забезпечення справедливого балансу інтересів власником сільгоспземель і суспільства загалом. Суд наголосив, що він не вимагає негайного введення необмеженого ринку сільськогосподарських земель і що держава залишається вільною у виборі заходів, які слід ухвалити", - йдеться в рішенні ЄСПЛ.

У свою чергу міністр фінансів України Олександр Данилюк, коментуючи рішення суду, на своїй сторінці в Facebook зазначив: "На жаль, доводиться чекати рішення Європейського суду з прав людини, щоб дізнатися очевидне - мораторій на продаж землі є порушенням прав людини. Жодна державна політика, побудована на порушенні прав людини, не буде ефективною і результативною. Впровадження прозорого ринку землі є найважливішим для економічного і соціального розвитку України", - написав він своїй сторінці в Fаcebook.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3067440
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору