EN|RU|UK
 Економіка
  8075  32

 Вивізне мито на брухт залишило в Україні за рік $1,6 млрд, що можна порівняти з очікуваною сумою траншу від МВФ, - президент "Укрметалургпрому" Каленков

За словами Каленкова, тільки за рік дії закону про вивізне мито на брухт з України вдалося зберегти 1,6 мільярда доларів валютних надходжень у країну.

Ухвалений Верховною Радою закон про продовження вивізного мита на брухт з України, за який проголосували найрізноманітніші парламентські фракції - приклад обдуманого рішення, позитивно впливає на економічну безпеку країни, заявив у ефірі телеканалу "112 Україна" президент об'єднання підприємств "Укрметалургпром" Олександр Каленков.

За словами Каленкова, тільки за рік дії закону про вивізне мито брухту з України вдалося зберегти 1,6 мільярда доларів валютних надходжень у країну. Цей розмір коштів порівнянний із розміром траншу від МВФ в 1,8 мільярда доларів, який Україна може отримати в 2018 році.

"Закон дозволив зберегти 1,6 мільярда доларів валютних надходжень. Ви можете порахувати, що це значно зменшить негативне сальдо торгового балансу України. Значить, наш курс валюти буде стабільним. І відповідно це впливає на інфляцію, на надходження до бюджету, на інфляцію. Тому це дуже практичне рішення, яке кожен українець може відчути на власній кишені в найближчі місяці", - заявив експерт.

Крім валютного виторгу, який прямо впливає на курс гривні, безмитне вивезення брухту за кордон (до кінця 2015 року) призводило до недоотримання бюджетом близько мільярда гривень у вигляді податків. Це відбувалося через гострий брак на українських металургійних підприємствах брухту, який масово вивозився за кордон.

"Багато підприємств не випустили частину продукції, яку могли б випустити і продати. Отже, підприємства не отримали валютного виторгу, країна Україна не отримала валютного виторгу. Також ми оцінювали недонадходження в бюджет – це більше мільярда гривень", - повідомив Каленков.

Як повідомлялося раніше, українські підприємства до введення мита на вивіз брухту скорочували і навіть зупиняли виробництво.

Крім того, сьогодні у світі спостерігається протекціоністська політика країн. США і ЄС вводять загороджувальні мита на ввезення металопродукції з інших країн.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3067338
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору